• Шанхай: на 1 стовпі — 10 відеокамер

  • Понеділок, 16 грудня 2013 року
На одній із вулиць Шанхая на поперечному стовпі встановлено 10 відеокамер і 20 освітлювальних приладів. Люди дивуються, яка в цьому необхідність, а також незадоволені такими розтратами казенних грошей.

Фото с epochtimes.com

Десятки електронних пристроїв на стовпі привернули увагу громадськості. Шанхай. 2013 рік. Фото з epochtimes.com

Цей стовп стоїть у шанхайському районі Баошань, на вулиці Дружби. На ньому, як горобці, насаджені три десятки різних електронних пристроїв, які привертають до себе здивовані погляди водіїв і перехожих.

За словами місцевих жителів, відеокамери на стовпі почали встановлювати ще в квітні. З плином часу їх ставало все більше і більше, і тепер вони привертають увагу всіх, у тому числі і ЗМІ.

Хоча деякі газети пишуть, що якщо ви не порушуєте закони, то вам нема чого хвилюватися з приводу кількості камер, але багато користувачів Мережі ставлять резонне питання: «Наскільки необхідно таку кількість цих пристроїв ставити на одному стовпі?» А деякі прямо дорікають владі в розтраті грошей платників податків і перетворенні країни на поліцейську державу.

Згідно з повідомленнями китайських ЗМІ, в 2010 році у Шанхаї з населенням в 14 мільйонів чоловік налічувалося більше 200 тисяч відеокамер зовнішнього спостереження, а в Пекіні з населенням в 11,5 мільйона — 400 тисяч.

Але рекордсменом є місто Чунцін, в якому в минулому році налічувалося 500 тисяч відео пристроїв, які цілодобово стежать за громадянами на вулиці. На цю «систему громадської безпеки» влади міста витратила близько 20 мільярдів юанів ($3,17 млрд).

Раніше також повідомлялося, що на вулицях міста Урумчі неспокійного регіону Сіньцзян встановлено 60 тисяч відеокамер, а в провінції Гуандун — 1 мільйон.

Читайте також:

Проти вилучення органів у Китаї підписалося близько півмільйона людей

Підписатися:

Коментарі