• У правлячій верхівці Китаю сталися істотні зміни

  • Неділя, 5 січня 2014 року

17 грудня похорон знаменитої зірки китайської опери Куан Цзянлянь (відомої також як Хун Сяньнюй) привернув увагу громадськості не тільки до самої особистості покійної, але і до змін у верхівці влади Китаю.

У повідомленнях офіційних китайських ЗМІ про цей похорон колишній генеральний секретар компартії Ху Цзіньтао згадується наступним після семи вищих чиновників — членів Постійного комітету Політбюро компартії (вищий орган влади в Китаї). Імена колишніх прем'єр-міністрів Чжу Жунцзі і Вень Цзябао, які відомі своїми реформістськими поглядами всередині компартії, також згадані. Про колишнього же лідера КНР Цзян Цземіня (1989—2002) — ані слова.

Присутність вищих посадових осіб компартії Китаю в державних ЗМІ вже давно вказує на розстановку сил у владі. Аналітики часто оцінюють, які політичні вітри дмуть у верхівці режиму, судячи з порядку представлених імен чиновників у повідомленнях державних ЗМІ, таких як «Сіньхуа», «Женьмінь жибао» та ін.

Коли свого часу Мао Цзедун вирішив позбутися Лю Шаоці*, люди зрозуміли, які зміни відбуваються, завдяки тому що ім'я Лю поступово все менше згадувалося в новинах «Женьмінь жибао», тоді як замість нього частіше почали писати про Лінь Бяо, Цзян Ціня та інших осіб, чий вплив зростав у компартії.

*Лю Шаоці був офіційно визнаним спадкоємцем Мао Цзедуна — портрети однакового розміру обох вождів у центральних газетах друкували на одному розвороті, проте під час Культурної революції його оголосили головним ворогом країни і піддали репресіям.

Куан Цзянлянь є уродженкою провінції Гуандун**. Вона вважається відкривачем вокального стилю «Хунцяо» і одним із найвідоміших виконавців кантонської опери в Китаї в 1940—1960 роках. Під час Великої культурної революції її піддали репресіям і змусили покинути сферу мистецтва. У результаті їй довелося стати звичайною прибиральницею вулиць у місті Гуанчжоу — центрі провінції Гуандун.

**Провінція Гуандун розташована на півдні Китаю, на узбережжі Південно-Китайського моря. Цей регіон також межує з Гонконгом. Провінція Гуандун вважається найбільш економічно розвиненою в країні. Тут поширений кантонський діалект китайської мови. Кантонська опера і кантонська кухня знамениті як у Китаї, так і за його межами.

Читайте також:

Головний китайський пропагандист стає мішенню розслідування

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...