• Екс-журналіст розповів про цензуру в ЗМІ Китаю

  • Неділя, 9 лютого 2014 року
Відомий китайський журналіст Ван Цінлей, що працював на CCTV, після звільнення з каналу розповів про роботу журналістів в умовах цензури з боку панівної в Китаї компартії.

1 грудня він опублікував на своїй сторінці в соціальній мережі Sina Weibo повідомлення під назвою «Прощавай, CCTV», яке викликало широкий резонанс у блогосфері і згодом було видалено мережевими цензорами, передає NTD.

Колишній журналіст написав про те, що на CCTV, де він пропрацював 10 років, його постійно змушували порушувати правила журналістської етики. Згідно зі стандартами журналістської етики, ЗМІ мають передавати події як дзеркало, не спотворювати їх, не нав’язувати глядачам певне ставлення до тих чи інших людей та не робити висновків. Проте китайські журналісти, за словами Вана, змушені робити новини відповідно до лінії комуністичної партії. Він говорить, що панівна партія навмисне спотворює факти і не дозволяє розкривати правду.

Кожного дня Ван вирішував непросту задачу: як отримати дозвіл на ту чи іншу «нормальну» тему для програми.

«Це ставало все більш нестерпним. Наші теми, що були засновані на нормальних стандартах новин, не пропускалися одна за одною. Те ж саме і з нашими голосами і думкою. Така жорстко обмежена журналістська реальність», — написав Ван.

Крім того, він розказав, що в Китаї журналісти щороку отримують список тем, заборонених для висвітлення.

«Коли стільки тем заборонено, хто буде вірити в ті, які залишилися? Що це за система, що не пропускає навіть краплину правди? Що це за система, яка оберігає владу, гроші і зв'язки, і при цьому вбиває свободу думки і переконань?» — пише Ван Цінлей.

Публікація Вана в китайському блозі стала дуже обговорюваною, а сам журналіст отримав славу свого роду героя, який не побоявся сказати правду, нехтуючи власними інтересами.

Ван Цінлея звільнили з каналу CCTV, який ще називають «рупором компартії» за те, що раніше він у своєму блозі розмістив повідомлення, що суперечило політиці компартії. В той час, як китайська влада розпочала кампанію по боротьбі з «інтернет-плітками» — небажаною для компартії інформацією, що поширювалась у мережі — журналіст написав, що у китайців немає іншого джерела правдивої інформації, окрім Інтернету.

На CCTV Ван Цінлей працював у якості спортивного коментатора, продюсера та головного редактора програм новин.

Читайте також:Підписатися:

Коментарі