• У Китаї погрожують релігійним людям

  • Неділя, 2 лютого 2014 року
Христианская церковь в городе Яньши провинции Хэнань, 21 февраля 2007 г. Недавно как зарегистрированные, так и неофициальные домашние церкви подверглись нападкам. ото: China Photos/Getty Images

Християнська церква в місті Яньши провінції Хенань, 21 лютого 2007 р. Нещодавно як зареєстровані, так і неофіційні домашні церкви зазнали нападок. Фото: China Photos/Getty Images

Наприкінці листопада 2013 року слідом за тим, як високопоставлений чиновник китайської компартії заявив, що влада ставиться до релігій терпимо, режим почав ще жорстокіше придушувати тибетців, уйгурів і послідовників духовної практики Фалуньгун. Тепер же об'єктом нападок по всьому Китаю стали християнські церкви, навіть зареєстровані офіційно.

Директор Державного бюро у справах релігій Ван Цзоань, якого процитувала газета «Женьмінь жибао», заявив, що релігійні люди цінні для китайського суспільства і попросив їх допомогти країні досягти «китайської мрії» — мети, яку поставило партійне керівництво, щоб відновити міць Китаю. Однак, хоча промова Вана повинна була обіцяти кращі часи для вірян у Китаї, на ділі все вийшло навпаки.

Відомий релігійний наставник Тибету був забитий до смерті в ув'язненні у Лхасі, а кількох ченців ув'язнили — лише через три тижні після повідомлення Вана. Водночас 14 уйгурів загинули під час інциденту в Сіньцзяні, який викликав поліцейський, піднявши вуаль місцевої жінки.

На 21 січня 2014 року сайт «Мінхуей» («Прозріла мудрість» — сайт послідовників Фалуньгун, на якому публікуються останні дані про переслідування прихильників цієї практики компартією Китаю) зафіксував, що в січні відбулося 228 арештів і 33 фіктивних судових засідання, які призвели до 16 тюремних ув'язнень та 16 ув’язнень у центри «промивання мізків». Також на сайті повідомляється про 3 випадки смерті прихильників вчення в січні.

У середині листопада Чжан Шаоцзе, відомий пастор дозволеної державою церкви в провінції Хунань, був ув’язнений чиновниками разом з членами церкви, але, яке звинувачення йому пред'явили, повідомлено не було.

У грудні кілька китайських адвокатів і команда журналістів з Великобританії спробувала зустрітися з Чжаном, однак на них напала група невідомих людей, імовірно, найнятих місцевими чиновниками.

Різдво і Новий Рік

У провінції Сичуань працівник незареєстрованої домашньої церкви був ув’язнений 24 грудня за те, що організував різдвяну зустріч для членів церкви, незважаючи на те, що до проведення зустрічі він попередив відділ внутрішньої безпеки. Його прохання переглянути рішення про його ув’язнення кілька разів відхиляли, повідомляє організація China Aid.

Співробітники China Aid отримали повідомлення про випадки переслідування від місцевих церков по всьому Китаю. Зокрема, поліція увірвалася в будівлю церкви в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі 1 січня, коли віряни святкували Новий рік. Дев'ять з них були арештовані. Також, згідно з повідомленням організації, влада виселяє мешканців невеликої домашньої церкви в Сінчені провінції Шаньдун. А святкуванню Різдва в провінції Аньхуей завадили поліцейські, які помістили кількох учасників свята під арешт, як повідомив один з членів місцевої церкви.

Член домашньої церкви в Пекіні був викрадений зі свого будинку і поміщений під домашній арешт в іншому місці. Коли 15 його знайомих намагалися доставити йому їжу та ліки минулої п'ятниці, їх заарештували.

Домашня церква в Гуанчжоу, центрі провінції Гуандун, повідомила China Aid, що поліцейські турбують членів церкви два рази на тиждень з початку січня. Водночас християни в центральній провінції Хенань кажуть, що бояться відвідувати церковні зібрання, бо деякі місцеві служби чиновників постійно їм погрожують.

«Керівник Бюро у справах релігії почав керувати церквами ще більш нарочито, ніж раніше, однак не дбає навіть про красиву зовнішню картинку. Єдина мета їхньої роботи — це, схоже, поневолити нашу церкву (на жаль, в цьому вони досягли чималого успіху). Вони змушують наших єпископів і священиків зраджувати свою совість, свою віру», — сказав Джозеф Цзен, почесний єпископ Гонконгу, про становище католицької віри в Китаї в інтерв'ю агентству AsiaNews.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...