ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ВВП Китаю завищений — експерти

Велика Епоха
Сумарний заявлений китайськими провінціями обсяг валового внутрішнього продукту (ВВП) перевищує будь-коли зафіксований, причому сім провінцій ще не представили свої показники, повідомляється у нещодавній доповіді Beijing Times.

Китайские шахтёры грузят уголь на грузовики в шахте на юго-западе китайской провинции Сычуань. фото: TheEpochTimes.com
Китайские шахтёры грузят уголь на грузовики в шахте на юго-западе китайской провинции Сычуань. фото: TheEpochTimes.com

Китайські шахтарі вантажать вугілля на вантажівки у шахті на південному заході китайської провінції Сичуань, грудень. Фото: TheEpochTimes.com

Експерти кажуть, що місцеві органи влади завищують свої цифри. Лю Юаньчунь, заступник директора школи економіки в Китайському народному університеті, сказав Beijing Times, що місцеві органи влади спотворюють свої дані, «щоб вони виглядали краще і відповідали нормативам з енергозбереження, ВВП та іншим показникам».

Лю також сказав, що є й інша причина, чому показники ВВП роздуті. Це відбувається через те, що показники міжрегіональних господарств дублюються у звітах кількох областей. За словами експерта, статистичні неточності часто пов'язані з тим, що дані по діяльності одного міжрегіонального господарства входять до звітів двох різних провінцій.

До теперішнього часу 24 провінції оприлюднили їхній загальний ВВП, в той час як чотири інші представили тільки темпи зростання ВВП, а ще три провінції не подали даних зовсім. На основі отриманих даних Національне бюро статистики Китаю підрахувало, що загальний ВВП по 28 провінціях склав 58,9423 трильйона юанів або 9,74 трильйона доларів.

Показники зростання


У 2013 році 24 провінції показали, що темпи зростання їхнього ВВП вимірюються двозначними цифрами, проте реальні показники є значно нижчими за заявлені.

13 провінцій — переважно з центральної і західної частини Китаю — досягли поставлених цілей зростання. Темпи зростання у більш розвинених східних провінціях не перевищили 9%. До них належить і Пекін, чиї темпи зростання впали нижче за 7,5%, через що він і зайняв останній рядок рейтингу поруч із Шанхаєм.

Для 2014 року цілі зростання були заявлені більш помірковано. Тільки найбагатша провінція Китаю, Гуандун, підняла очікуваний темп зростання ВВП на 2014 рік. 20 провінцій знизили прогноз темпу свого росту, а 5 провінцій залишили його на тому ж рівні, що і в попередньому році.

В цілому, така ж картина склалася і минулого року, коли західні провінції очікували, що темпи зростання ВВП у них будуть вищими, ніж у східних провінціях.

Лю Шансі, заступник декана Дослідницького інституту фінансових наук при Міністерстві фінансів, сказав, що на основі «про-інфраструктурних змін і про-реформ» було б нереально очікувати високих темпів зростання. «Зниження темпів зростання ВВП — це цілком нормально», — сказав він.

Читайте також:Дослідження: Аріель Тянь

Арлін Річардс, Велика Епоха