• Мер Пекіна, поплатиться головою, якщо не позбудеться смогу

  • Субота, 22 березня 2014 року
LED-екран показує китайські ієрогліфи «Китайська мрія» на площі Тяньаньмень у Пекіні 26 лютого 2014 р., тоді як столицю огорнув густий смог. Нещодавно політичні лідери стали приділяти більше уваги боротьбі із забрудненням.

LED-екран показує китайські ієрогліфи «Китайська мрія» на площі Тяньаньмень у Пекіні 26 лютого 2014 р., тоді як столицю огорнув густий смог. Нещодавно політичні лідери стали приділяти більше уваги боротьбі із забрудненням. Фото: Фен Лі/Getty Images

Забруднення повітря є у Китаї не лише екологічною, але й гострою політичною проблемою, якій було приділено велику увагу на всекитайських політичних зборах, що відбулися минулого тижня у Пекіні. Пропозиції про те, як позбавитися смогу, що душить Пекін, були однією з найбільш обговорюваних тем, повідомляється в офіційних китайських репортажах.

Багато ЗМІ Китаю цитували слова прем’єра Лі Кецяна: «Ми оголосимо війну забрудненню, як ми це зробили щодо бідності». Це перефразоване революційне гасло покликане показати, що боротьба із забрудненням є для керівництва Комуністичної партії політичним пріоритетом. 

Тягар вирішення цієї проблеми пав на плечі мера Пекіна Ван Аньшуня, якому вже на початку цього року сказали, що він поплатиться своєю головою, якщо до 2017 року не вирішить проблему стану повітря, повідомляє журнал Oriental Outlook, видаваний агентством Сіньхуа, офіційним рупором режиму.

Як одне з найбільш забруднених міст Пекін отримає від центральної влади до 123 млрд доларів у наступні три роки для вирішення проблем із повітрям. Ще 13,7 млрд будуть витрачені на те, щоб очистити Пекін від сміття й усунути забруднення води.

Сильний смог докучає Китаю вже багато років і часто є однією із головних тем у заголовках ЗМІ у країні. Надзвичайно сильне забруднення існує у Пекіні, як вважається, через вугільні електростанції і заводи у сусідній провінції Хебей.

Лише за перше півріччя 2013 р. кількість спалюваного вугілля у Пекіні сягнула 25 млн тонн, тоді як у місті Тяньцзіні, яке розташоване недалеко від Пекіна, спалили 50 мільйонів тонн вугілля. Китайська преса повідомляє, що провінція Хебей побила рекорд, використавши 300 мільйонів тонн вугілля.

«Комуністична партія Китаю протягом багатьох років наполегливо гналася за зростанням ВВП, — каже Сунь Веньгуан, відставний професор із Шаньдунського університету, у телефонному інтерв’ю «Великій Епосі». — Органи влади активно розвивають хімічну промисловість, що призводить до серйозного забруднення, і не враховують її вплив на життя людей. Це призвело до збільшення захворюваності на рак легенів».

Пекінська міська влада заявила, що буде витрачати бюджетні кошти на зниження споживання вугілля, обмеження кількості авто на дорогах, а також інші заходи для боротьби із забрудненням та пилом у повітрі.

Подробиці пропонованих витрат не були оприлюднені, але вони супроводжуватимуть список суворих штрафів для промислових галузей-забрудників, що порушують правила. Деякі зі штрафів сягають 81 000 доларів.

Першого березня столичне Бюро охорони навколишнього середовища почало проводити у Пекіні перевірки на промислових підприємствах, що забруднюють навколишнє середовище, і незабаром оштрафувало компанію, що забезпечує опалення у Пекіні, на 16 200 доларів.

Востаннє сильний смог у Китаї спостерігався із 21 по 27 лютого. Згідно з репортажами, щільним смогом була вкрита сьома частина суші Китаю, і більшість великих міст були оповиті забрудненням.

Написанню статті сприяв Хуан Цін.

Лу Чень, Велика Епоха


Читайте також:

Повітря Китаю впливає на погоду у світі

Пекінцям бракує води

ЗМІ Китаю розповіли, чим для китайців корисний смог

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...