• У Китаї катують адвокатів після спроби захищати Фалуньгун

  • Понеділок, 14 квітня 2014 року
Громадяни Китаю вітають адвоката Тан Цзітяня (ззаду, другий справа) й адвоката Ван Чена (ззаду, третій справа) в аеропорту Пекіна 6 квітня. Три адвокати-правозахисники були звільнені в неділю після двох тижнів затримання у «Центрі юридичної освіти», розташованому на півночі провінції Хейлунцзян.

Громадяни Китаю вітають адвоката Тан Цзітяня (ззаду, другий справа) й адвоката Ван Чена (ззаду, третій справа) в аеропорту Пекіна 6 квітня. Три адвокати-правозахисники були звільнені в неділю після двох тижнів затримання у «Центрі юридичної освіти», розташованому на півночі провінції Хейлунцзян. Фото: Twitter

6 квітня, після 15 днів ув’язнення на півночі Китаю, були звільнені три адвокати-правозахисники. Вони відразу ж розповіли про те, що з ними відбувалося, коли вони перебували в затриманні: тортури, побиття і словесні образи. Все це за те, що вони намагалися домогтися звільнення затриманих послідовників Фалуньгун — переслідуваної в Китаї духовної практики.

Чотири юристи — Чжан Цзюньцзє, Тан Цзітянь, Цзян Тяньюн і Ван Чен — приїхали в поліцейське відділення Цзяньсаньцзян у північно-східній частині провінції Хейлунцзян 20 березня, аби спробувати звільнити затриманих послідовників медитативної практики.

Вони протестували проти того, що до «центру юридичної освіти», який діє з метою змушувати послідовників Фалуньгун відмовлятися від своєї віри, посадили кількох китайських громадян. Поліцейські по всьому Китаю відпускають ув’язнених послідовників Фалуньгун і їхніх захисників, якщо вони підписують документ про відмову від своєї віри або зводять наклеп на Фалуньгун, а інакше їх піддають побиттям, тортурам і навіть згвалтуванням. Фалуньгун включає в себе п’ять плавно виконуваних вправ і вчить принципам істина, доброта, терпіння. Цю духовну практику піддають переслідуванням в Китаї із 1999 року.

Однак 21 березня адвокати не лише не домоглися звільнення прихильників Фалуньгун, а й самі були затримані.

За їхніми словами, всіх трьох піддавали тортурам. У Чжана Цзюньцзє, якого випустили 27 березня, після побиття поліцією хребет був зламаний у трьох місцях. Цзян Тяньюна підвісили, трохи піднявши від підлоги і закувавши руки за спиною в наручники, потім били загорненим у тканину твердим предметом.

Ван Чена теж піддали звірствам. «Вони били і штурхали мене ногами вдень, а вночі підвішували в повітрі у наручниках і надягали мені на голову чорний капюшон, — сказав Ван у телефонному інтерв’ю. — Я не бачив, чим вони мене били — ймовірно, кийком, — били по лівій частині грудей, ребрах і спині».

«Мені було дуже важко і боляче сідати або вставати, і навіть глибоке дихання і кашель завдавали мені сильного болю», — розповів Ван.

Тан Цзітянь зазначив, що із ним поводилися подібним чином, а також змусили підписати неправдиве зізнання.

«Мене підвісили і били, примушуючи зізнатися, що я організував людей піти до Центру юридичної освіти. Вони змушували мене визнати, що Фалуньгун є так званою „злою релігією“, і змушували мене прийняти інші незаконні вимоги», — сказав Тан.

Термін «зла релігія» є пропагандистським терміном, який комуністична партія використовувала проти Фалуньгун із самого початку переслідування.

«Вони також погрожували поховати мене живцем, вирізати одну із моїх нирок і розорити мене. Також вони говорили, що відправлять мене у Центр юридичної освіти, а також у „центр промивання мізків“, аби піддати мене „насильницькому перетворенню“», — розповів Тан.

Він сказав, що йому поламали кістки і вибили зуби.

Трьох адвокатів окремо один від одного відправили в аеропорт Харбіна у супроводі охорони.

Хоча чотири адвокати звільнені, ще 15 громадян, які протестували із ними проти центру насильницького перевиховання, досі перебувають під вартою, повідомляє правозахисна організація Chinese Human Rights Defenders.

Семеро громадян були заарештовані разом із чотирма адвокатами за вигукування «злих релігійних гасел», повідомляє поліція. Сотні китайських юристів та громадян вимагали звільнити адвокатів. Багато хто з них поїхав у віддалений район Цзяньсаньцзян, що поблизу кордону із Росією, аби протестувати вдень і вночі перед поліцейською дільницею проти їхнього затримання. Деякі із цих людей були теж заарештовані.

Чень Яньлінь, одна із цих громадянських активістів, опублікувала на сайті Chinese Human Rights Defenders статтю про тортури, яких вона зазнала сама і яким стала свідком у районі Цзяньсаньцзян. Чень сказала, що співробітники поліції били її та примушували підписати визнання, в якому стверджується, ніби вона викрикувала гасла Фалуньгун і тримала плакати — нічого із якого, за її словами, вона не робила.

«Я рішуче засуджую фашистські звірства поліції Цзяньсаньцзяна! — написала вона. — Я засуджую безжалісне побиття ні в чому неповинних громадян!»

Написанню статті сприяв Ло Йа.

Лу Чень, Велика Епоха


Читайте також:

Переслідування Фалуньгун у Китаї: 12 років терору

Репресії Фалуньгун: як усе почалося

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...