• У Китаї йде планове знесення християнських церков

  • П'ятниця, 9 травня 2014 року
Церква Саньцзян у провінції Чжецзян 28 квітня стала об’єктом зносу. Офіційні документи свідчать, що план впорядкування міста, який охоплює всю провінцію, зробив своєю мішенню релігійні будівлі

Церква Саньцзян у провінції Чжецзян 28 квітня стала об’єктом зносу. Офіційні документи свідчать, що план впорядкування міста, який охоплює всю провінцію, зробив своєю мішенню релігійні будівлі. Фото: Weibo.com

Одна з найбільш пам’ятних сцен роману Льюїса Керролла «Аліса в країні чудес» — як Червонна королева щоразу, коли незадоволена, волає «відрубати голову!».

Ся Баолун, секретар Комуністичної партії у провінції Чжецзян, схоже, запозичив слова Королеви, коли на початку цього року із ревізією об’їжджав провінцію. Вказуючи на церковний хрест у містечку Байцюань, він, як повідомляється, заявив, що той «занадто помітний». Тому, за його словами, це має бути «виправлено». Хрест зірвали і на стіні встановили менший.

Категоричні зауваження Ся, які він і далі роздавав під час своєї інспекційної поїздки, схоже, останнім часом вилилися у хвилю зносів церков по всій провінції під туманними приводами економічного розвитку та оновлення міст.

28 квітня об’єктом знесення стала дозволена державою церква Саньцзян у місті Веньчжоу. Бригада зі знесення будівель під’їхала до цієї церкви і стала валити її фасад, тоді як парафіяни намагалися їх зупинити. The Telegraph повідомив про свідка, який сказав: «Я бачив, як спереду три чи чотири екскаватори зносили церкву, а ззаду три чи чотири зносили прибудову. Також я побачив, як невеликий екскаватор заїхав усередину церкви і виконував роботи зі знесення всередині неї».

Пізніше в Інтернеті з’явилося фото (його достовірність не встановлена), на якому видно, що вся будівля обрушилася.

«Напад на церкви Саньцзян — лише частина кампанії, що почалася як по всій території провінції Чжецзян, так і за її межами.

У Хунчжоу провінції Чжецзян до маленької церкви прийшли 200 осіб із місцевого самоврядування і зняли хрест. «Вони сказали, що хрест дуже впадає в очі, і його слід перенести всередину будівлі церкви і зменшити у розмірах», — сказав пастор Шен із дозволеної державою церкви Патріотичного руху трьох автономій*. Один чиновник сказав йому, що це видалення було «виправленням».

* У 1951 році християни Китаю ініціювали створення Патріотичного руху трьох автономій, який пропагував «самоврядування, самопідтримку і самопросування» з метою усунути вплив іноземних церков і запевнити комуністичний уряд у тому, що церкви будуть вірними компартії.

Чиновники повіту Юнцзя зажадали, аби парафія позбулася хреста, а також усього верхнього поверху церкви. Повідомлення із провінції Аньхой зазначають, що ліквідація церков і хрестів прокотилася і по інших провінціях.

Будівлі у провінції Чжецзян можуть стати лише першими жертвами у тотальній війні проти церков і, можливо, зрештою, всіх релігійних будівель у Китаї під виглядом реконструкції міст та кампанії економічного розвитку.

Християнське населення міського округу Веньчжоу, що становить близько 15% із 9 мільйонів громадян округу, дало йому прізвисько «китайський Єрусалим» — потенційно тривожну назву для войовничо атеїстичної комуністичної партії.

Популярність релігійних груп уже давно є причиною занепокоєння для партії, яка запустила узгоджені кампанії проти буддизму і даосизму у перші роки встановлення своєї влади. Десятиліття потому популярність практик цігун, зокрема Фалуньгун, призвела до чергової хвилі репресій.

За прогнозами форуму Дослідницького центру П’ю, опублікованими на сайті Програми з питань релігії та суспільного життя, зазначається, що до 2025 року в Китаї буде близько 160 мільйонів християнських вірян.

Ці припущення, мабуть, викликають серйозну стурбованість у секретаря партії Ся Баолуна, який 17 лютого в інтерв’ю державному рупору Сіньхуа скаржився на проникнення «західних ворожих сил» (християнських церков), що намагаються вбити клин між партійними кадрами.

У липні минулого року він звернувся до міського комітету партії у Веньчжоу і грізно попередив про згубний вплив підпільних релігій, повідомляється в одному із документів партії.

Під виглядом модернізації, благоустрою та економічного розвитку Комуністична партія Китаю використовує можливість завдати удару по церквах, вирубати ліс хрестів, видних на всьому горизонті у Веньчжоу, і зупинити поширення в Китаї християнства.

Офіційні заяви партії також свідчать про те, що стратегія знесення релігійних будівель пов’язана зі спробами забудувати землю, на якій вони розташовані. Цей план обговорював секретар Державного бюро із релігійних справ Ван Цзоань у заяві, що транслювалася Phoenix Television наприкінці 2013 року, хоча у ній було мало конкретики.

Секретар Ван застеріг місцевих чиновників, аби ті не забували про традиції і почуття релігійних людей, коли вони візьмуться за знищення релігійних будівель, але не приховав намірів плану партії, який передбачає жорсткіше впорядкування релігійних організацій та їхнього майна, а також перегляд правового статусу релігійної власності.

Напад на церкви у провінціях було розпочато незабаром після того, як Ван виступив за конфіскацію релігійної власності, під керівництвом секретаря партії у Чжецзяні Ся Баолуна.

Видалення хрестів і руйнування церков були санкціоновані планом провінції Чжецзян щодо забудови, який називається «Три виправлення й одне знесення». У ньому різні будівлі позначені як «незаконні».

Після запуску програм «Трьох виправлень та одного знесення» їх почали реалізовувати по всій провінції. Влада Ханьчжоу поставила мету за три роки ліквідувати 3 мільйони квадратних метрів «незаконних» будівель, що включатиме в себе релігійні будівлі. У план входить і посилена пропаганда, яка має на меті переконати громадськість у необхідності знесення цих «незаконних» будівель, для того аби підтримати «гармонійну атмосферу».

Місцевий уряд Цзіньхуа, міста у провінції Чжецзян, похвалився, що за один тиждень у березні зніс 549 875,37 квадратних метрів «незаконних» будівель, і що вони створять «військову карту», аби відстежувати, наскільки успішно знищуються цільові будівлі та їхні прибудови.

Але найбільш відверто розкрили плани щодо релігійних будівель документи, здобуті ChinaAid із міст Жуйань і Шамень у провінції Чжецзян і прибережного Чжецзянського повіту Юйхуань.

У внутрішньому листуванні між конторами у місті Жуйань згадуються таблиці статистики щодо «незаконних» будівель, серед яких і домашні церкви, що підпадають під дію кампанії «Три виправлення й одне знесення». У цьому внутрішньому документі говориться: «Ви повинні вважати незаконні споруди такими, що „підлягають знесенню“ відповідно до провінційної системи етнічних і релігійних справ. Вони є головними цілями вашого розслідування та відбору».

Керол Вікенкамп, Велика Епоха


Читайте також:

У Китаї посилили переслідування християн 

Коментар 6. Комуністична партія Китаю зруйнувала традиційну культуру

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...