ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ФБР допомагає Україні знайти викрадені мільярди

Велика Епоха

У ході Українського форуму з повернення активів, який зараз проходить у Лондоні, Федеральне бюро розслідувань США заявило, що допоможе прокурорам і слідчим України в пошуку активів, які були незаконно виведені з країни корупціонерами українського екс-президента Віктора Януковича, що втік, передає Бі-бі-сі.

Фото: Mass Communication Specialist 2nd Class Pedro A. Rodriguez/U.S. Navy via Getty Images
Фото: Mass Communication Specialist 2nd Class Pedro A. Rodriguez/U.S. Navy via Getty Images
Генеральний прокурор США Ерік Холдер повідомив, що ФБР вже створює групу, яка буде взаємодіяти між правоохоронними органами трьох держав в області повернення українських активів.

За словами голови українського МВС Арсена Авакова, який зараз перебуває в Англії, співпраця правоохоронних органів США, Великобританії та України передбачає цілий ряд механізмів. Один з них ― негайне збудження всіх процедур переслідування в тих країнах, де буде виявлено незаконно виведені з України активи, зокрема, вони будуть заблоковані. При цьому не потрібно буде чекати проведення відповідних процедур в Україні, передбачених законодавством, повідомляє прес-служба УМВС.

«Поки що ми бачимо лише фрагменти злочинної діяльності режиму Януковича, за допомогою якої виводилися гроші з України. Наприклад, обсяг зловживань у сфері нафтопродуктів досягав 25―26 млрд грн ($4 млрд) на рік. І таких епізодів така кількість, що у нас не вистачає слідчих для компетентного розслідування. Можна тільки уявити обсяги цих грошей. Їхні власники зараз сидять в Російській Федерації і роблять все, щоб реставрувати свій режим», ― підкреслив у своєму виступі Арсен Аваков.

Напередодні міжнародної зустрічі американські прокурори, агенти ФБР та інші офіційні особи приїжджали в Україну з метою допомогти простежити долю вкрадених грошей. Українська сторона надала зарубіжним експертам доступ до всіх документів, які вдалося витягнути з водойми в «Межигір'ї».


Читайте також:
У Великобританії вирішать, як повернути Україні незаконно виведені активи