• Росія не планує «кримський сценарій» на сході України — МЗС РФ

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 2 травня 2014 року

Заступник голови російського МЗС Сергій Рябков запевнив, що повторення «кримського сценарію» на південному сході України не буде.

«Ми абсолютно не схильні вести справу до повторення так званого кримського сценарію на південному сході України, і я це підкреслюю. Підстав побоюватися цього немає», ― заявив Рябков сьогодні в інтерв'ю «Газеті.ру»

Він вважає, що потрібно дати людям самим визначити майбутнє своєї країни.

На запитання журналіста «Чим відрізняються сепаратисти* Донецька і Слов'янська від сепаратистів Чечні» дипломат відповів: «Я не вважаю сепаратистами людей, які протестують у Слов'янську та Донецьку. Це люди, які наполягають на забезпеченні й повазі їхніх прав, мови, доступу до інформації і так далі. Ми хочемо одного: щоб неспокійні регіони мали можливість сказати своє слово про те, як вони бачать майбутнє України»

Для довідки:

Сепаратизм походить від французького слова «окремий». Буквально означає «відділення». У вільній енциклопедії «Вікіпедія» цей термін визначено як політика і практика відділення частини території держави з метою отримання статусу автономії або створення нової самостійної держави. Сепаратизм веде до порушення суверенітету, єдності, територіальної цілісності країни і непорушності кордонів. Як показав досвід, сепаратизм є джерелом найгостріших міжнаціональних і міждержавних конфліктів.


Читайте також:

Донецькі сепаратисти оголосили Донбас Донецькою народною республікою

Проросійських активістів хочуть амністувати

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...