• Крим у 2014 році переживатиме нестачу овочів

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 18 квітня 2014 року
Через референдум в Криму місцеві фермери зіткнулися з величезними труднощами в посівний період.
У зв'язку з відсутністю подачі через Північно-Кримський канал з'явилися проблеми з водою. Також є проблеми з електропостачанням, із закупівлями добрив і отрутохімікатів, з розрахунками за товар і його реалізацією ― ось далеко не повний перелік питань, які постали перед кримськими овочівниками цього року, повідомляє «АПК-Інформ: овочі та фрукти».
Проростальність ранніх і середніх овочів у Криму через нестачу зрошення виявилася вкрай низькою. Охочих же посіяти пізні сорти, майже немає, тому що фермери не бачать перспектив в отриманні врожаю.
«Наразі сходів у відкритому ґрунті взагалі не спостерігається. Зараз потрібно висаджувати розсаду з теплиць у відкритий ґрунт, але через відсутність води це неможливо. В результаті цю розсаду доведеться просто викинути», ― коментує виданню кримський фермер.
Єдиний вихід, на його думку, ― це буріння свердловин, та й ті вимагають високих витрат на електроенергію. При цьому буріння однієї свердловини (не рахуючи підводки лінії електропередач, яка в кілька разів дорожче) коштує від 45 тис. грн і більше, а це багатьом виробникам овочів не по кишені.
У той же час, не вирішене питання з енергопостачанням півострова може зробити ці свердловини марними, зазначив аграрій.
«Овочі та картопля в сезоні-2014/15 в Криму будуть привізними, а значить ― дорогими. У Росії ціни на овочі вище, ніж в Україні, тому жителям Криму вже з червня доведеться платити за них у 2―3 рази дорожче», ― попередили експерти.

Читайте також:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...