• США виділять Україні понад $6 млн на військову допомогу

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    П'ятниця, 18 квітня 2014 року

США готові виділити Україні 6,5 мільйонів доларів в рамках різних програм як військову нелетальну допомогу, що задовольнить медичні потреби армії, а також предмети побутового користування.

Про це стало відомо з повідомлення Держдепартаменту США, який послався на телефонну розмову очільників оборонних відомств обох країн.

Заступник речника Держдепартаменту США Марі Харф повідомила, що міністр оборони США Хейгл подзвонив своєму колезі з України (в.о. міністра оборони Ковалю) та поінформував його, що президент США схвалив рішення про те, щоб відправити Україні додаткову військову допомогу, зокрема, засоби охорони здоров’я та предмети побутового користування.

За її словами, Державний департамент США надасть Україні $3,5 млн в рамках програми іноземного військового фінансування з метою підтримання Збройних сил України медикаментами та військовим медичним обладнанням. Разом із тим, міноборони США відправить ще $3 млн згідно з програмою «За спільне зниження загрози» з метою надати підтримку Державній прикордонній службі України.

Харф повідомила, що Державний департамент та міністерство оборони США будуть тісно співпрацювати з посольством США в Україні, а також з міноборони та держприкордонслужбою України для того, щоб виробити програму закупівлі і поставок.

Відзначимо, російська сторона часто звинувачує США та ЄС в організації протестів на Майдані восени 2013 року в Україні, а також в ескалації сьогоднішнього конфлікту на південному сході України. В той же час, українська сторона вимагає від Росії не втручатися в державні справи України, звільнити всі захоплені державні будівлі і облишити її громадян у спокої.


Читайте також:

Військових, що здали 6 БТРів сепаратистам, будуть судити

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...