• На китайському смартфоні виявлено шпигунську програму

  • Неділя, 6 липня 2014 року
Універсальний телефон Star N9500 аналізується дослідниками на фото від німецької компанії з безпеки G Data. Компанія виявила на цьому пристрої попередньо встановлене шпигунське програмне забезпечення

Універсальний телефон Star N9500 аналізується дослідниками на фото від німецької компанії з безпеки G Data. Компанія виявила на цьому пристрої попередньо встановлене шпигунське програмне забезпечення. Фото: G Data

Кожний, хто шукає собі дешевий смартфон, може отримати більше, ніж очікував. Німецька компанія G Data, яка спеціалізується на безпеці, виявила, що китайські смартфони поставляються зі встановленим на них шпигунським програмним забезпеченням.

Універсальний телефон Star N9500 має 5-дюймовий екран, здвоєні камери і чотириядерний процесор. Також він поставляється із попередньо встановленим шпигунським ПО Uupay.D, яке краде дані з телефону і передає їх на сервер у Китаї.

«Можливості із цією шпигунською програмою практично безмежні», — сказав у своєму блозі Християн Гешкат, менеджер із продукції для мобільних рішень компанії G Data.

За допомогою цього шпигунського ПО телефон може отримати ваші персональні дані, прослуховувати ваші телефонні дзвінки, отримати ваші дані онлайн-банкінгу, читати вашу електронну пошту та sms. Крім цього, китайські хакери можуть віддалено керувати вашою камерою та мікрофоном.

Смартфон випускається в Китаї і продається на Amazon і eBay приблизно за $ 159,99.

Крім того, що це є масштабним вторгненням у приватне життя багатьох людей, зібрані із телефону дані можуть бути використані злочинцями для банківського шахрайства, шахрайства з кредитними картами й афер в Інтернеті.

Шпигунське програмне забезпечення, замасковане під службу Google Play, працює у фоновому режимі без відома користувача. Воно може безшумно встановлювати нове програмне забезпечення, яке теж не було схвалено користувачем.

Гешкат зазначив, що вони почали вивчати цей телефон після того, як один із клієнтів сказав, що через нього програма безпеки на його комп'ютері стала видавати сигнал тривоги.

Шпигунську програму Uupay.D вони виявили у прошивці телефону, фундаментальному шарі коду, який взаємодіє з апаратною частиною. Вона підробляється під іконку Google Play, яку не можна ні відключити, ні видалити.

За словами Гешката, те, як ці дані використовуються, і хто одержувач вкрадених даних, все ще залишається невідомим.

Джошуа Філіп, Велика Епоха


Читайте також: 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...