• У Китаї заблоковано сайт з продажу незаконних органів

  • Метью Робертсон | Велика Епоха
    Неділя, 15 червня 2014 року

До певного моменту у травні ще було можливо зайти на китайський сайт із ненав'язливою назвою cntransplant.com і там залишити заявку на трансплантацію органів в лікарні Тяньцзіня (одне із чотирьох міст центрального підпорядкування в КНР).

На сайті cntransplant.com показана фотографія, як лікарі роблять хірургічну операцію. Цей сайт, порушуючи зобов'язання Китаю перед світовим медичним співтовариством, рекламував органи для міжнародних реципієнтів. Нещодавно його було ліквідовано

На сайті cntransplant.com показана фотографія, як лікарі роблять хірургічну операцію. Цей сайт, порушуючи зобов'язання Китаю перед світовим медичним співтовариством, рекламував органи для міжнародних реципієнтів. Нещодавно його було ліквідовано. Скріншот: Велика Епоха

Сайт зазивав: «Медичний оздоровчий центр Мединет... Ми — плоди одного дерева, листя однієї гілки».

Далі було написано: «Ми... тут, аби допомогти пацієнтам зробити в Китаї трансплантацію нирки, печінки чи серця». Їхні лікарні, як стверджував сайт, працюють, маючи всі відповідні ліцензії, і «безперечно є місцем, де критично хворі пацієнти відроджуються знову».

Після цього пацієнти, відомі як «трансплантаційні туристи», летять у Китай, щоб отримати нові органи і «відродитися».

Такого роду органи у Китаї завжди пересаджують від страчених ув'язнених — хоча, що це за в’язні, питання спірне. Китай стоїть на хиткій початковій стадії організування системи добровільного донорства органів, яка б існувала одночасно із вилученням органів у в'язнів

Офіційні цифри свідчать, що у 2013 році добровільно було пожертвувано близько 1 тисячі органів, тоді як, згідно з оцінками, органів потребують 300 тисяч китайських пацієнтів. Але іноземні клієнти можуть заплатити більше.

Існування сайту cntransplant.com явно суперечило публічним заявам китайських посадовців про те, що вони більше не дозволяють проводити трансплантації для іноземців. Точна дата зникнення з Інтернету цього сайту невідома, але, схоже, що це сталося в якийсь момент у травні.

«У лікарень та лікарів, які проводять приватні угоди із трансплантації з іноземцями, будуть анульовані документи, що дозволяють їм проводити трансплантації», — процитувала китайська преса заяву Хуана Цзєфу, колишнього віце-міністра охорони здоров'я, а зараз де-факто вищого чиновника із трансплантації у Китаї.

Міжнародна медична організація «Товариство із трансплантації» вже багато років прагне працювати спільно з китайською владою, зокрема, намагаючись розробити шляхи, як припинити вилучення органів у страчених ув'язнених.

У нетрадиційно суворому листі до вищого керівництва КНР «Товариство із трансплантації» посилалося на сайт cntransplant.com як приклад, який показує, що Китай не дотримується своїх зобов'язань.

«Тяньцзіньський сайт... і далі закликає іноземних пацієнтів, що шукають органи для пересадки, — йдеться в листі. — Той факт, що іноземним пацієнтам, як і раніше, проводять у Китаї операції із трансплантації, свідчить, що деякі лікарні сміливо і безвідповідально порушують постанови уряду Китаю, тим самим перетворюючи закон на не більше ніж «паперового тигра». Ці центри підривають як довіру суспільства всередині країни, так і псують репутацію Китаю на міжнародній арені».

Девід Мейтас, канадський адвокат із прав людини, у нещодавній розмові назвав це «неприкритим креном у бік трансплантаційного туризму».

Видалення сайту нібито показує, що посадовці намагаються, аби між публічними заявами, і реальними діями на місцях не було надто явних протиріч. Хоча, на думку експертів, це не означає, що така практика припинилася.

У березні ЗМІ наводили слова Хуана Цзєфу, який сказав, що використовувати органи страчених ув'язнених — це цілком нормально,  і це було дивовижним поворотом на 180 градусів від багаторічних обіцянок того, що використання таких органів буде припинено.

«Судові органи та місцеві органи міністерства охорони здоров'я повинні налагоджувати зв'язки і дозволяти засудженим до смертної кари добровільно жертвувати свої органи і бути доданими до комп'ютерної системи розподілу органів», — сказав він.

«Ніщо більше не гальмує цю систему», — сказав Етан Гутман, дослідник, який нещодавно завершив роботу над книгою про незаконне видаляння органів у Китаї. Його робота зосереджена на використанні як джерела органів ув'язнених послідовників Фалуньгун, і це, як підозрюють, призвело до страти десятків тисяч прихильників цього духовного вчення.

«Сезон відкрито. Кривавий сезон відкрито», — сказав він.

Інші розслідування показують, що органи прихильників Фалуньгун, швидше за все, знайшли свій шлях у тіла трансплантаційних туристів. Два канадця — Девід Кілгур (колишній держсекретар із Азійсько-Тихоокеанського регіону) й адвокат Девід Мейтас у 2006 році задокументували телефонні дзвінки, що свідчили про те, як персонал лікарні в Китаї вихвалявся свіжістю органів — вилучених у послідовників Фалуньгун і доступних для іноземних замовників.

Хоча закриття вищевказаного сайту і не говорить про те, що трансплантаційний туризм припинився, це все-таки вирішує проблему кричущої гласності, яку він собою являв.

«Моїм улюбленим прийомом останні шість місяців було ось що, — каже Гутман. — Я звертався до аудиторії університету і просив тих, у кого були хоч найменші сумніви, зайти на той сайт зі своїх смартфонів».


Читайте також:

Проти вилучення органів підписалося близько півмільйона людей

Європарламент засудив насильницьке видаляння органів у Китаї

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...