• Історія газети «Велика Епоха»

  • Неділя, 8 червня 2014 року
газета велика епоха, Китай, новини Китаю, статті про Китай

Фото: Сет Хоулхаус/Велика Епоха

Коли у 90-х роках Джон Тан захищав свій вчений ступінь в інституті Georgia Tech, він помітив величезну різницю китайських ЗМІ порівняно зі ЗМІ іншої країни, до якої він переїхав жити.

Через жорстку цензуру у китайських газетах, місцеві люди, наприклад, не знали, що насправді сталося на площі Тяньаньмень у 1989 році. Водночас люди за межами Китаю не знали, наскільки суворо у КНР переслідували людей за духовну віру, яку не схвалила влада Китаю, — тибетців, уйгурів, послідовників Фалуньгун та ін.

Все більше усвідомлюючи, що ніхто не розповідає про те, що насправді відбувалося і відбувається в Китаї, Джон Тан, разом з іншими китайськими емігрантами у 2000 році заснував «Велику Епоху» (кит大紀元, Да Цзі Юань). Історія «Великої Епохи» — це історія про тих, хто, турбуючись про свою батьківщину і її народ, скористався американськими свободами, такими як свобода преси і свобода віросповідання.

Перші видання виходили китайською мовою, а починаючи з 2004 року, стала виходити англомовна версія, а слідом за нею — відкрилися редакції на інших мовах і в інших країнах. Як президент «Великої Епохи» Джон Тан нині керує виданням, що має редакції 21 мовою у 35 країнах світу. Всюди, де виходить «Велика Епоха», вона разом з місцевими новинами розповідає про Китай те, що інші ЗМІ не розповідають або не можуть розповідати.

Статті про Китай із розумінням суті

Можливо, інші газети публікують більше матеріалу про Китай, але такого якісного розуміння подій у Китаї, як у «Великій Епосі», знайти складно.

Те, що передають китайські ЗМІ, як то місцеві так і закордонні, зазнає цензури. Зараз китайські ЗМІ стали більш витонченими в подачі свого матеріалу, але, по суті, вони все ще слідують партійній політиці. За комуністичного режиму справжня свобода преси не може існувати.

Іноземні ЗМІ з відділеннями і кореспондентами у Китаї начебто мають більше послаблень і до них ставляться більш терпимо, ніж раніше, але дозвіл на їхню роботу можуть відкликати без попереднього повідомлення, внаслідок чого вони застосовують самоцензуру. Через зовнішню цензуру, або через самоцензуру, або за рахунок замовчування певних подій, ці ЗМІ не повідомляють інформацію, яку режим хоче приховати. Або повідомляють її лише частково і подають важливі новини без подробиць.

Англомовне видання «Великої Епохи» отримує новини безпосередньо з джерел усередині Китаю. Воно використовує думку експертів і коментарі китайських емігрантів, які живуть на Заході, а також інформацію співробітників відділення газети «Велика Епоха» китайською мовою.

У 2000 році кореспондентів «Великої Епохи», що мешкають у Китаї, арештували, але співробітники китайської версії «Великої Епохи» у Гонконзі, Тайвані, США та інших країнах можуть подавати інформацію, без страху. Вони зацікавили велику кількість читачів серед китайців у всьому світі, а також багатьох китайців, які спромоглися обійти жорсткий контроль Інтернету, перебуваючи в Китаї. Китайська версія «Великої Епохи» є найбільш широко розповсюджуваною газетою у світі.

Чому інформація про Китай настільки важлива

Навіть якщо ви не є китайцем, Китай все одно на вас впливає.

Китай — країна з найбільшим населенням, з економікою, що є другою за величиною у світі. Китайська мова найбільш поширена.

Три десятиліття тому Китай був віддаленим, загадковим і, загалом, не мав ніякого стосунку до повсякденного життя людей у західних країнах.

Китай перейшов від політики ізоляції до політики будівництва економіки за рахунок експорту. Технології стрімко розвиваються, й Інтернет зробив можливим швидко обмінюватися продуктами, інформацією та ідеями.

Щодня ви тримаєте у руках китайські вироби. Ви вдягаєте одяг китайського виробництва. Їжа і напої, що зроблені у Китаї, у вашому шлунку. Те, що відбувається у Китаї реально і безпосередньо впливає на ваше особисте здоров'я і ваше майбутнє.

Акції протесту і погані умови праці на китайських заводах безпосередньо пов'язані з електронним пристроєм, який лежить на вашому столі або перебуває у ваших руках. Викрита в Шанхаї корупція, або правова система, що слідує рішенням Пекіна, які диктує партія, може незвичайно швидко змінити ланцюжок ваших поставок або вплинути на ваші інвестиції. Китайські компанії, які купують західні компанії, можуть привнести аномальну етику у свої нові дочірні підрозділи. Інститути Конфуція, які спонсорує держава без зайвого шуму впроваджують комуністичні цінності у студентських містечках по всьому світу.

Впродовж тисячоліть Китай завжди був джерелом великої користі, так само як і великого зла.

Ступінь цього зла точно і докладно описана у редакційній серії статей «Дев'ять коментарів про комуністичну партію», що вийшли на шпальтах «Великої Епохи» у 2004 р. Комуністична партія Китаю несе відповідальність за більш ніж 80 мільйонів насильницьких смертей у Китаї з моменту її створення, і продовжує вбивати невинних людей і сьогодні. Через дії китайської влади ґрунти були забруднені. Вона дозволяє експортувати продукти, які заражені отруйними речовинами, пестицидами та важкими металами. Китайська влада впровадила своїх шпигунів у західних країнах на всіх рівнях. Ми розповідаємо вам про це.

З іншого боку, історія і культура стародавнього Китаю, з розповідями про героїв та про їхні благородні вчинки, мистецтво Китаю і його духовні традиції, традиційна медицина і вишукані регіональні кулінарні традиції можуть принести користь і збагатити наше повсякденне життя. «Велика Епоха» розкриває все краще з традиційної культури Китаю, і про це ми розповідаємо читачам на наших сторінках.

Чому «Епоха»?

Засновники використали китайську назву «Da Ji Yuan «(大纪元), що перекладається як «велика епоха». Тобто назва видання натякає на грандіозний або великий період історії сьогодення.

Українське видання «Великої Епохи» у 2005 році відкрило сайт, який пропонує новини українською та російською мовами. Видання задовольняє потребу людей у новинах, які публікують незалежні ЗМІ, і розкриває сюжети, що мають значимість для людей. Окрім щоденних новин України та світу, журналісти та автори українського видання «Велика Епоха» розкривають такі теми, як екологічні проблеми України, відносини різних соціальних груп в Україні, здоровий спосіб життя, наукові відкриття, мода, рецепти, визначні місця, та інші.

Джон Нанія, Велика Епоха

Стаття після перекладу доповнена українською редакцією «Великої Епохи». Джон Нанія — головний редактор англомовної версії видання.


Читайте також:

Про нас

Велика Епоха відкрила своє видання перською мовою 

Канада: «Велика Епоха» нагороджена медаллю королеви Єлизавети II

Велику Епоху нагородили за сміливі ексклюзивні репортажі 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...