• Один з найвищих членів китайської компартії потрапив під «внутрішній контроль»

  • Метью Робертсон | Велика Епоха
    Субота, 7 червня 2014 року
Китайські солдати, одягнені як швейцари, вишукувались навколо Будинку народних зібрань у Пекіні 5-го березня 2012 року

Китайські солдати, одягнені як швейцари, вишукувались навколо Будинку народних зібрань у Пекіні 5-го березня 2012 року. Фото: AP Photo/Alexander F. Yuan

Колишній китайський віце-прем'єр і член Постійного комітету Політбюро Цзен Цінхун на відкритті сесії 18-го з’їзду компартії в Будинку народних зібрань у Пекіні, 8 листопада 2012 року. Подейкують, що Цзен зараз перебуває під «внутрішнім контролем», що є прелюдією до можливого політичного зачищення

Колишній китайський віце-прем'єр і член Постійного комітету Політбюро Цзен Цінхун на відкритті сесії 18-го з’їзду компартії в Будинку народних зібрань у Пекіні, 8 листопада 2012 року. Подейкують, що Цзен зараз перебуває під «внутрішнім контролем», що є прелюдією до можливого політичного зачищення. Фото: AP Photo/Ng Han Guan

Колишній впливовий співробітник секретної служби і один з найвищих посадових осіб у компартії Китаю зараз перебуває під «внутрішнім контролем», згідно з інформацією з обізнаних джерел.

Діяльність та публічні появи Цзен Цінхуна як офіційної особи будуть обмежені, як стало відомо з цього джерела інформації. Зазначається, що Цзен буде виконувати накази Сі Цзіньпіна, тому що він вбачає у Цзені загрозу своєму правлінню і навіть життю.

Цзен раніше був заступником віце-прем'єра КНР і членом Постійного комітету Політбюро (невеликої група партійних лідерів, яка контролює країну). Впродовж десятиліть своєї роботи з партійними кадрами та за партійними лаштунками він набув репутацію безжального політикана, який побудував велику мережу для здійснення політичного патронажу і впливу.

Найбільш важливо те, що впродовж двох десятиліть Цзен був правою рукою Цзян Цземіня, лідера партії, який став очільником країни після кривавих масових вбивств 4 червня 1989 року, та до 2004 року тримав владу над країною. Віллі Лам, давнішній політичний аналітик компартії, описує Цзена як «однодумця і людину-сокиру», що підпорядкована Цзяну. Він також був близький до опального члена політбюро Бо Сілая і колишнього начальника сил безпеки Чжоу Юнкана.

Коли Цзян остаточно склав повноваження у 2004 році, він все одно, як і раніше, мав сильний вплив на китайських політиків через широку мережу прихильників. За інформацією з інших китайських джерел «Великої Епохи», двоє з його протеже, Чжоу Юнкан і Бо Сілай, намагалися завадити просуванню Сі Цзіньпіна до верхівки партійної влади напередодні 18-го партійного з'їзду, коли один раз за десятиліття, у 2012 році, відбулася зміна лідерів країни.

Бо і його дружина зараз перебувають у тюремному ув'язненні за звинуваченням у корупції та вбивстві. Водночас діяльність Чжоу Юнкана більше року розслідують і існує вірогідність, що він буде публічно звинувачений. За словами колишнього чиновника (на рівні міністра) при Політико-юридичній комісії (ПЮК), органі, що керує апаратом безпеки, Чжоу наразі під вартою. Будь-які громадські покарання будуть базуватися на нібито неполітичних причинах, як то боротьба з корупцією.

Цей інформатор надав пояснення, що Цзен Цінхун, Бо Сілай, Чжоу Юнкан і Цзян Цземінь, до того як очільником партії став Сі Цзіньпін у 2012 році, мали спільний план змови з метою усунути Сі Цзіньпіна і сприяти тому, щоб Бо Сілай отримав вищу партійну владу. Бо Сілай і Чжоу Юнкан відігравали основні ролі у цій змові, згідно з якою також була запланована смерть Сі Цзіньпіна.

За інформацією з цього джерела, Цзен Цінхун був частиною цих планів і здійснював певну діяльність задля підриву правління Сі. З арештом Бо Сілая і затриманням Чжоу Юнкана минулого року, Цзен Цінхун став керівником цієї мережі впливу на владні структури, яка перебуває в опозиції до режиму Сі. Інформатор вказав, що тепер Сі Цзіньпін вжив заходи проти Цзена, відкривши можливість того, що навіть Цзян Цземінь може стати наступним у черзі.

Ці події відбувалися незважаючи на те, що Цзен у попередні роки підтримував просування Сі Цзіньпіна. «У той момент Цзен не мав іншого вибору. Становище Бо Сілая тоді було дуже сумнівним», — вказав цей інформатор.

Інформатори, які надали «Великій Епосі» інформацію про Цзена, мають тісні контакти з верхівкою партійного керівництва у Чжуннаньхаї. Це джерело інформації вважається надзвичайно надійним через своє положення. До того ж інформація з цього джерела, яка викрила внутрішні махінації комуністичної партії, згодом виявилася достовірною.


Читайте також:

Чистка в лавах китайської компартії торкнулась екс-голови безпеки

У Китаї завели справи проти ряду впливових людей

Китайський режим переживає кризу

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...