• Заарештували ще одного високого китайського чиновника, відповідального за репресії

  • П'ятниця, 25 липня 2014 року
У Чаншань, директор Бюро громадської безпеки в мегаполісі Тяньцзінь на півночі Китаю, перебуває під слідством. У — один із цілої низки чиновників, пов'язаних із переслідуванням Фалуньгун, — був заарештований компартією

У Чаншань, директор Бюро громадської безпеки в мегаполісі Тяньцзінь на півночі Китаю, перебуває під слідством. У — один із цілої низки чиновників, пов'язаних із переслідуванням Фалуньгун, — був заарештований компартією. Скріншот: chinaonstreetparking.com

Ще один високопоставлений чиновник Комуністичної партії Китаю (КПК), який брав участь у переслідуванні духовного вчення Фалуньгун, був заарештований. У китайському Інтернеті цей арешт був зустрінутий оплесками.

20 липня дисциплінарне відомство компартії Китаю оголосило, що У Чаншаня, главу Бюро громадської безпеки в мегаполісі Тяньцзінь на півночі Китаю, забрали для проведення розслідування. Як говорилося в оголошенні, У підозрюється в «серйозних порушеннях закону».

Відтоді як у листопаді 2012 року Сі Цзіньпін став генеральним секретарем, відбуваються невпинні перевірки партійних чиновників на предмет «корупції». На сьогодні відомо про понад 400 посадових осіб, що підпали під чистку.

60-річний У стане першим чиновником провінційного рівня, якого відправили у відставку в Тяньцзіні. Оголошення про це прийшло після того, як 12 днів тому Центральна комісія із перевірки дисципліни здійснила інспекційну поїздку в Тяньцзінь.

Ця новина з'явилася несподівано. Всього лише за тиждень до затримання У брав активну участь у громадській діяльності і з'являвся на ТБ. Наприклад, 11 липня У взяв участь у прямому ефірі дорожнього радіо Тяньцзіня і відповідав на запитання слухачів.

Такі появи на публіці в Китаї часто є ознакою того, що цей чиновник перебуває поза підозрами з боку ЦК партії.

Громадськість схвалює

Понад 13 тисяч користувачів Інтернету розмістили коментарі стосовно краху У. В основному, користувачі Мережі вітають цей арешт і висловлюють свою ненависть до У.

«Несправедливі приречені на крах! [У] досяг вищої точки беззаконня і зрештою отримав по заслугах», — висловився користувач Мережі під новиною на Tencent. Багато користувачів Інтернету висловили свою згоду із цим коментарем.

Близьким соратникам У вже раніше були пред'явлені звинувачення в корупції, що викликало чутки, ніби винен і сам У.

Після того як багаторічний наставник і начальник У, Сунь Піншунь, у 2007 році вчинив самогубство, Комісія із перевірки дотримання дисципліни заявила, що Сунь зловживав владою для отримання «величезних незаконних доходів» заради коханки, що «викликало серйозні і негативні наслідки».

За рік до самогубства Суня колишній заступник директора Бюро громадської безпеки Тяньцзіня Лі Баоцзінь, що працював під керівництвом У, також потрапив під слідство за розкрадання мільйонних державних коштів та зловживання владою.

Хоча злочини колег У підказують експертам, що він також винний у корупції, влада поки не висунула проти нього такі звинувачення.

Репресії

Як глава Бюро громадської безпеки У допомагав здійснювати в Тяньцзіні переслідування Фалуньгун. Кампанія проти Фалуньгун була запущена в 1999 році по всій країні тодішнім главою компартії Цзян Цземінєм.

Згідно з Інформаційним центром Фалунь Дафа, сотні тисяч послідовників цього вчення постійно перебувають в ув'язненні. Підтверджена смерть понад 3700 послідовників від катувань та жорстокого поводження, хоча справжня цифра, як вважають, у кілька разів більша. Експерти кажуть, що десятки тисяч практикувальників Фалуньгун були вбиті, коли в них насильно видалили органи для продажу.

На сайті Фалуньгун «Мінхуей», який служить центром з обміну інформацією про переслідування, повідомлялося, що в грудні 2006 року У в своїй промові до 200 таксистів віддав наказ, вимагаючи від них, аби ті збирали інформацію про послідовників Фалуньгун. У статті йдеться, що У обіцяв тим, хто надасть корисну інформацію, нагороду розміром до 20 тисяч юанів ($3222), і зажадав, аби було додано 3000 таксистів, які могли би працювати, надаючи інформацію, пов'язану із Фалуньгун.

В інших статтях на «Мінхуей» згадується роль У в арешті послідовників Фалуньгун, яких потім затримали і катували.

Всесвітня організація з розслідування переслідувань щодо Фалуньгун (ВОРПФ) опублікувала повідомлення із проханням до громадськості задокументувати злочини У в переслідуванні послідовників Фалуньгун у Китаї.

«Корупція»

Цзян Цземінь підвищував на посадах велику кількість чиновників, які проявляли активність у переслідуванні послідовників Фалуньгун. Хоча Цзян пішов у відставку в 2003 році, він відігравав значну закулісну роль до 2012 року, доки не прийшов до влади Сі Цзіньпін.

Згідно з даними із джерел у верхівці партії, перед призначенням Сі генеральним секретарем члени фракції Цзяна спланували переворот для повалення Сі. Цзян боявся, що Сі, який не брав активної участі в переслідуванні, може покласти йому край, і що ті, хто скоїв злочини у реалізації цих репресій, можуть тоді бути притягнуті до відповідальності.

Сі дізнався про планований переворот і незабаром після того, як прийшов до влади, почав арештовувати членів фракції Цзяна. Найчастіше за «корупцію».

Арешт У Чаншаня — останній у серії арештів чиновників, які брали найактивнішу участь у переслідуванні. Серед них: колишній член Політбюро Бо Сілай; Лі Дуншен, колишній глава відомства, що відповідає за здійснення кампанії проти Фалуньгун; колишній заступник глави провінції Сичуань Лі Чунчен; Ван Цінлян, член Гуандунського провінційного постійного комітету комуністичної партії і т.д.

Чжоу Юнкан, колишній глава внутрішньої безпеки, і Цзен Цінхун, колишній глава китайських спецслужб, за даними джерел у верхівці партії, теж були заарештовані. Ці арешти не були офіційно оголошені владою.

Лу Чень, Велика Епоха


Читайте також:

Колишніх вищих чиновників китайської компартії заарештовують: чому?

Ще один вищий китайський генерал може потрапити під «чистку»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...