• У Гонконзі голосують за демократію

  • Середа, 2 липня 2014 року
Доброволець тримає в руці посвідчення особи виборця на виборчій дільниці в Гонконзі 22 червня. Громадяни Гонконгу в неофіційному референдумі проголосували на підтримку демократії

Доброволець тримає в руці посвідчення особи виборця на виборчій дільниці в Гонконзі 22 червня. Громадяни Гонконгу в неофіційному референдумі проголосували на підтримку демократії. Фото: Цай Веньвень/Велика Епоха

Поруч із виборчою дільницею в Гонконзі 22 червня продемократичний активіст тримає планшет, показуючи додаток для голосування через Інтернет

Поруч із виборчою дільницею в Гонконзі 22 червня продемократичний активіст тримає планшет, показуючи додаток для голосування через Інтернет. Фото: Філіп Лопес/AFP/Getty Images

У Гонконгу понад 700 тисяч людей різного віку в рамках неофіційного референдуму проголосували на підтримку загального виборчого права і принципу «одна людина — один голос».

«Люди в Гонконзі дійсно чудові», — говорить Бенні Тай Юйтін, відомий у Гонконзі громадський діяч і один з організаторів руху громадянського протесту «Займемо Центр* з любов'ю і миром», в якому планують організувати сидячі страйки, аби домогтися більшої демократії для Гонконгу.

*Центр або Центральний район (англ. Central) — ядро центрального ділового району Гонконгу. Розташований на північному узбережжі острова.

Референдум в Гонконзі проводиться не за політичного кандидата, і він навіть не організований урядом. Це громадяни Гонконгу голосують у неофіційному референдумі, проведеному двома університетами, аби спробувати захистити право місцевих жителів самим вибирати кандидатів на високі посади.

Зараз те, за кого жителі Гонконгу мають право голосувати на пост глави виконавчої влади цієї псевдоавтономної території через складний виборчий процес, контролює Комуністична партія із Пекіна.

«Незважаючи на те, що пекінська влада нападає на нас знов і знов... ми не зламалися, — зазначив Тай Юйтін в інтерв'ю гонконзьким ЗМІ. — Ми хочемо, щоб пекінська влада знала, що кожний громадянин Гонконгу, який хоче реального загального виборчого права, має можливість проголосувати».

Розлючений Китай

Так розвивалися останні події в боротьбі за загальне виборче право, і Пекін не радий цьому.

Комуністична партія була настільки цим незадоволена, що, як багато хто тут вважає, вирішила за допомогою скоординованої хакерської атаки вивести з ладу сайт для онлайн-голосування popvote.hk.

Масований удар

Американська веб-компанія CloudFlare надає послуги хостингу цьому сайту для голосування. Ця компанія, до якої часто звертаються, щоб усунути наслідки атак, що виводять сайти з ладу, повідомила у своїй заяві, що атака на гонконзький сайт була «однією з найбільших і найбільш наполегливих DdoS-атак в історії Інтернету». DdoS-атака використовує мережу комп'ютерів, аби засипати свою мішень непереборною кількістю трафіку і таким чином усунути її з Інтернету.

Генеральний директор CloudFlare Метью Прінс у перший день, коли голосування розпочалося, написав у Твіттері: «Наразі боремося з атакою у 300+ Гбіт/с». Триста гігабіт на секунду — це колосальна кількість даних.

Непохитність

Судячи з усього, перебої в роботі сайту тільки ще більше стимулювали жителів Гонконгу відстоювати свої права, звертаючись до 15 виборчих дільниць, що працювали по 12 годин на добу до 29 червня.

Спочатку голосування було заплановано тільки на три дні — із 20 по 22 червня, але через DdoS-атаку цей термін був продовжений на тиждень.

Чань Цінмань, організатор руху «Займемо Центр», висловив в інтерв'ю Голосу Америки аналогічну думку: «Ми побачили, що народ Гонконгу бере участь у цьому з ентузіазмом. Я вважаю, що це через урядовий документ і кібератаки», — сказав він.

«Вони дуже незадоволені придушенням найбільш основних прав громадян і вийшли, аби проголосувати. Я сповнений надій щодо Гонконгу», — сказав Чань Цінмань.

Тиск

І справді, нещодавній тиск із боку Комуністичної партії Китаю, схоже, пробудив почуття громадськості.

Нещодавній урядовий документ, випущений Інформаційним бюро Держради, яку Комуністична партія називає Управлінням із зовнішньої пропаганди, викликав у суспільстві глибоке обурення. У документі по-новому тлумачиться принцип «одна країна — дві системи», яким керуються у Гонконзі. Відтепер китайський режим може змінювати Конституцію Гонконгу, відому як Основний закон, так, як схоче.

Цей документ був розцінений гонконзькими активістами як порушення обіцянки, даної колишнім комуністичним лідером Ден Сяопіном, що Гонконг буде користуватися високим ступенем автономії, і що соціальна система не змінюватиметься протягом 50 років після передання в 1997 році колишньої британської колонії Китайській Народній Республіці.

Новинні агентства Комуністичної партії обізвали громадянський рух у Гонконзі «незаконним» і «згубним».

Найважливіші цінності

У неділю два гонконзьких ветерани вирушили на пункт голосування — після того як виявили, що через кібератаки проголосувати вдома вони не можуть.

Джозеф Цзен Цзецюн, китайський кардинал католицької церкви, що служив шостим єпископом Гонконгу, і Мартін Лі Чумін, засновник і голова Демократичної партії в Гонконзі і відомий політичний діяч, випадково зустрілися в Salesian Mission House на вулиці Chai Wan.

Обидва вони були раді, дізнавшись, що в перші два дні проголосувало понад 500 тисяч людей.

«Я навіть і не мріяв про таку цифру! — сказав Лі. — Це не легка справа. Це перший у світі подібний референдум. Кожний знає, що він не має юридичної сили, але чому ж, незважаючи на це, так багато людей голосують в Інтернеті чи стоять у черзі, аби проголосувати? Ось що найголовніше», — сказав він репортерам на місці події.

82-річний кардинал також був зворушений: «Я можу не дожити до того, щоб стати свідком справжнього загального виборчого права, але ви, молоді люди, будете його свідками».

Лу Чень і Лі Чжень, Велика Епоха

Додатковий аналіз: Лін Ісян, Гонконг


Читайте також:

Економіка Гонконгу зростає зі швидкістю равлика із 1997 року (частина 1)

Економіка Гонконгу зростає зі швидкістю равлика із 1997 року (частина 2)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...