• Китайський трудовий табір змінив вивіску: тортури над ув'язненими тривають

  • Субота, 5 липня 2014 року

Жіночий трудовий табір Масаньцзя мав бути закритий, але залишився існувати і тепер просто має дві назви.

Головні ворота колишнього Жіночого трудового табору Масаньцзя у провінції Ляонін, жовтень 2004 року. Тепер Масаньцзя начебто розділений на наркореабілітаційний центр і в'язницю, хоча ті ж самі ув'язнені і далі страждають там точно так само, як і раніше

Головні ворота колишнього Жіночого трудового табору Масаньцзя у провінції Ляонін, жовтень 2004 року. Тепер Масаньцзя начебто розділений на наркореабілітаційний центр і в'язницю, хоча ті ж самі ув'язнені і далі страждають там точно так само, як і раніше. Фото: Minghui.org

Протягом багатьох років розповіді про тортури в Жіночому трудовому таборі Масаньцзя на північному сході Китаю були яскравим прикладом зловживань системи примусової праці цієї країни. Своєю чергою, обіцяне закриття Масаньцзя торік було сприйнято як надія на те, що систему виправних таборів дійсно ліквідують, як і обіцяла влада.

Але останні новини з Китаю свідчать про інше: табір примусової праці Масаньцзя працює на повну силу, хіба що по-іншому називається. Замість цього центральний комплекс будівель і споруд зараз подають як «центр реабілітації наркоманів» у рамках тюремної системи провінції Ляонін. Ці бюрократичні видозміни маскують той факт, що ті ж самі охоронці в тих же самих будівлях катують і експлуатують тих же самих або таких же в'язнів — так само, як і раніше.

Масаньцзя потрапив у 2013 році до заголовків світових новин, коли жінка з американського штату Орегон Джулі Кейт знайшла листа із трудового табору в пластиковому комплекті для Хеллоуїна, поставленому з Китаю. Приголомшена, вона зв'язалася зі ЗМІ, які стали шукати загальні відомості про цей табір.

Це було таке викриття, яке поставило Комуністичну партію Китаю у надзвичайно незручне становище, і було однією із причин для її гучного переходу — принаймні, на папері — до закриття системи перевиховання шляхом примусової праці, яка була частиною насильницького арсеналу партії з 1950 року.

Коли минулого року знімальна група CNN приїхала до Масаньцзя, створювалося повне враження того, що табір порожній. У сторожових вежах не було охоронців, і ніхто не вийшов доставити неприємності кореспонденту CNN Девіду Маккензі, коли той прогулювався в метрі від огорожі із дротяної сітки. Сайт Minghui.org, що публікує новини з перших рук про переслідування в Китаї послідовників Фалуньгун, так само в минулому році повідомляв, що решту послідовників, яких містили в Масаньцзя, було звільнено. Фалуньгун — це духовне вчення, яке в Китаї з 1999 року зазнає переслідувань.

Той же самий табір

Як повідомив у березні Minghui, Шан Ліпін, послідовницю Фалуньгун, нещодавно перевели із Жіночої в'язниці міста Шеньян до Центру лікування наркоманії Масаньцзя. Далі в тій новині говорилося, що тамтешні персонал і поліція — це ті ж самі люди, що працювали в Масаньцзя, коли він був трудовим табором.

Юй Шусянь і Чи Сюхуа, двох інших послідовниць Фалуньгун, у січні цього року помістили до цього ж наркореабілітаційного центру в Масаньцзя, повідомляє Minghui. Коли сім'я відвідувала Чи, вони побачили, що «вона повністю змінилася; її обличчя було блідим і млявим, вона не піднімала голови і не відкривала очей, і в неї не було сил говорити, — пише Minghui. — Її сім'я була шокована і вкрай налякана, не в змозі навіть уявити, через які муки та пройшла».

Інші відділення цього виправного закладу були передані провінційній тюремній системі і функціонують як Тюремний округ Масаньцзя Шеньянської жіночої в'язниці провінції Ляонін, повідомляє Minghui.

Шеньянська провінційна в'язниця для жінок є вкрай жорстокою. Minghui з 1999 року повідомляв про 20 смертей послідовниць Фалуньгун. Зараз у жіночій в'язниці провінції Ляонін у Шеньяні тримають, щонайменше, 84 послідовниці Фалуньгун, багато з яких повинні відбути в ув'язненні термін до 13 років.

Група послідовниць Фалуньгун, яких тримали в жіночій в'язниці в Шеньяні, була переведена до Тюремного округу Масаньцзя, більшість із них — цього року. На кілька телефонних дзвінків, зроблених «Великою Епохою» на телефонні номери, що були визначені як такі, що належать Масаньцзя, так ніхто і не відповів.

Ню Гуйфан, послідовниця Фалуньгун, на суді, що ряснів незаконними діями, була в березні 2013 засуджена до ув’язнення в жіночій в'язниці і наприкінці минулого року була переведена до Тюремного округу Масаньцзя. Хоча її руки були поранені тюремною поліцією, і вона була не в змозі тримати нічого важкого, вона й досі змушена щодня працювати у виправному таборі Масаньцзя, повідомив у квітні Minghui.

Керол Вікенкамп, Велика Епоха


Читайте також:

Китайські ГУЛАГи закрили, але тортури тривають

У ГУЛАГах Китаю ґвалтують невинних жінок

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...