• Нацбанк обіцяє стабілізувати курс гривні

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 4 серпня 2014 року

У Нацбанку заявили, що нинішнє коливання курсів валют є ситуативним і у майбутньому такі коливання будуть зведені до мінімуму.

Підвищення волатильності гривні, в результаті якого курс долара підвищився з 11,67 до 13,2 грн/долар, було ситуаційним явищем, повідомляє ZN.ua з посиланням на прес-службу Нацбанку.

Наразі, як пише видання, курс валют визначають не стільки макроекономічні умови, скільки ситуація на сході України, а також хід політичних консультацій з її врегулювання та діалог з міжнародними фінансовими організаціями. Важливим є також стан інформаційного простору.

Так, за словами регулятора, минулого тижня учасниками валютного ринку було гостро сприйняте обговорення щодо можливих змін у парламентській більшості та складі Кабінету Міністрів України. «Внаслідок цього сталося посилення курсової волатильності гривні, незважаючи на те, що загальний стан валютного ринка залишався врівноваженим», — пише ZN.ua з посиланням на сторінку регулятора на Facebook.

Пропозиції по іноземній валюті від банків перевищували попит на неї, а сума надходження іноземної валюти від нерезидентів перевищила виплати на їхню користь на $1 млрд. До 25 липня діапазон коливань курсу тільки звужувався.

НБУ повідомляє, що у майбутньому коливання курсу іноземних валют будуть мінімізовані. А сприяти цьому буде, на думку експертів, зниження політичної напруженості після вирішення долі Кабміну, підтримка економічних ініціатив Кабміну Верховною Радою, а також продовження співробітництва з МВФ і можливе виділення ним траншу у розмірі $1,4 млрд.


Читайте також:

США збільшать фінансову допомогу на відновлення Донбасу

У Києві елітна нерухомість виявилась дорожча за прибалтійську

Яка марка авто найпопулярніша в Україні?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...