• Кредити на авто цього року будуть дорожчими

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 30 червня 2014 року

Лізинг та автокредитування в Україні переживає не найкращі часи. За оцінками банкірів, кількість автокредитів знизилася в десять разів, і на додачу до цього вони подорожчали в середньому на 3―4% порівняно з минулим роком.

«Падіння обумовлене, в першу чергу, політичною і економічною ситуацією в Україні, підвищенням курсу валюти, зменшенням кількості банків, що кредитують, та зміною їхніх підходів до оцінки клієнтів», ― пояснила головний економіст відділу по роботі з автосалонами в UniCredit Bank Діана Рибачук діловому порталу «Капітал».

А на думку директора департаменту автокредитування Кредобанку Олександра Кушлика, за позиками цього року будуть приходити тільки ті, хто має гостру потребу в модернізації автомобіля і чий заробіток залежить від транспорту.

Але, щоб отримати кредит на автомобіль, доведеться ще й побігати, оскільки сьогодні активно кредитують всього вісім фінустанов. Серед них Укрсоцбанк (UniCredit Bank), Правекс-Банк, Кредобанк, Креді Агріколь Банк, Дельта Банк і ВБР. При цьому вступний внесок виріс до 30%, а термін кредитування становить 5―7 років.

Також «посилилися» процентні ставки і підходи до розгляду заявок на отримання кредиту. Безперешкодно видавати позики банки будуть тільки платоспроможним і надійним клієнтам. Інші ж будуть проходити більш ретельний кредитний аналіз, пише видання.

Крім платежів по кредиту, багато банків будуть вимагати від позичальників страхувати заставну машину (КАСКО, становить 7―8% страхової суми), автоцивільну відповідальність (ОСАЦВ ― 400―1100 грн на рік, залежно від регіону) і навіть своє життя.

Що стосується лізингу, то процес оформлення угод залишився нескладним. Однак такі послуги нині надають лише 4 компанії: «Автокредит Плюс», «Порше Лізинг Україна», «Український лізинговий фонд» і «ОТП Лізинг». При цьому процентні ставки щодо такого фінансування піднялися до 10,5% порівняно з минулим роком. Перший внесок не перевищує 20%.


Читайте також:

Продажі авто в Україні впали до рекордного мінімуму

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...