• План Порошенка для Донбасу: основні тези

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Субота, 21 червня 2014 року

За підсумками вчорашньої зустрічі з легітимною владою Донецької та Луганської областей, а також з низкою депутатів цих регіонів, Президент України Петро Порошенко оголосив, що офіційно оголосить свій мирний план вже сьогодні, 20 червня.Згідно з попередніми повідомленнями, Порошенко сподівається врегулювати ситуацію на Донбасі за десять днів, повідомила уповноважений президента з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко газеті «Сегодня».

Один з головних пунктів плану ― припинення вогню в односторонньому порядку. Після цього терористам запропонують скласти зброю, а іноземним найманцям покинути Україну. Для безперешкодного виведення збройних формувань буде створено спеціальний коридор на російсько-українському кордоні. Всіх тих, на чиїх руках немає крові, обіцяють амністувати.

Разом з тим, у східних регіонах країни організовують проведення дострокових місцевих виборів, де місцеві жителі самі оберуть губернаторів і голів райдержадміністрацій. Будуть сформовані місцеві ради і виконавчі комітети.

Наступним пунктом плану Порошенко значиться відновлення економіки Донбасу спільно з партнерами з Євросоюзу. Передбачається створення робочих місць та приваблення інвестиції у проект з економічної реконструкції східного регіону України, повідомляє прес-служба президента.

Всього в президентському «мирному плані» перелічується 14 пунктів по відновленню миру на Донбасі. Сьогодні до них можуть додатися ще два.

Нагадаємо, увечері 19 червня на зустрічі з Петром Порошенком у Києві були присутні понад 70 представників легітимної влади Донбасу. Серед них президент компанії СКМ Рінат Ахметов, президент компанії «Норд» Володимир Ландик, глава комітету ВР з охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва, голова Донецької ОДА Сергій Тарута, мер Донецька Олександр Лук'янченко тощо.


Читайте також:

Порошенко назвав питання, по яких ніколи не піде на компроміс

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...