• Фінансова розвідка виявила на закордонних рахунках мільярди Януковича

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 21 червня 2014 року

Фінансова розвідка виявила на рахунках офшорних компаній 16 мільярдів гривень, що належать фірмам Віктора Януковича та його наближених осіб.

«Служба фінансового моніторингу виявила 42 компанії-нерезидента, що були зареєстровані на Кіпрі, Панамі, Великобританії, Белізі, Сейшелах, які напряму пов'язані з Віктором Януковичем та його найближчим оточенням», — заявив на засіданні уряду 18 червня голова Кабміну Арсеній Яценюк, повідомляє «Укрінформ».


Арсеній Яценюк відмічає, що через рахунки у банках однієї із сусідніх країн ці компанії перерахували загалом 16 мільярдів гривень за період з 2010 до 2013 років. За його словами, у співпраці з фінансовими розвідками Великобританії, США, Кіпру, Панами та Латвії були виявлені всі офшорні компанії та встановлені імена високопосадовців, які управляли ними і були причетні до виведення коштів.

$1,34 млрд на рахунках 19 таких компаній були заблоковані.

«Значна частина цих коштів через офшорні компанії направлялась на придбання облігацій внутрішньої державної позики, і Україна на викрадені ними кошти платила до 19% річних доходу», — заявив Яценюк.

У зв’язку з викриттям офшорних рахунків голова уряду звернувся до Генпрокуратури, судової системи та СБУ із вимогою повернути знайдені та арештовані нині кошти до державного бюджету України.


Читайте також:

Україна отримала 250 млн євро фінансової допомоги
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...