ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайські смартфони Xiaomi шпигують за користувачами?

Велика Епоха
За твердженням власників телефонів Xiaomi, вони відправляють дані користувача до Китаю.

Генеральний директор Xiaomi Лей Цзюнь виголошує промову на презентації свого продукту 15 травня в Пекіні. Нещодавно було виявлено, що випущений Xiaomi смартфон Redmi Note автоматично підключається до IP-адреси в Пекіні
Генеральний директор Xiaomi Лей Цзюнь виголошує промову на презентації свого продукту 15 травня в Пекіні. Нещодавно було виявлено, що випущений Xiaomi смартфон Redmi Note автоматично підключається до IP-адреси в Пекіні

Генеральний директор Xiaomi Лей Цзюнь виголошує промову на презентації свого продукту 15 травня в Пекіні. Нещодавно було виявлено, що випущений Xiaomi смартфон Redmi Note автоматично підключається до IP-адреси в Пекіні. Фото: ChinaFotoPress через Getty Images

Кенні Лі з гонконгського форуму IMA Mobile робив огляд смартфона від Xiaomi, коли помітив щось дивне. Смартфон Redmi Note постійно намагався підключитися до IP-адреси в Пекіні.

Телефон намагався встановити зв'язок, навіть після того як Лі вимкнув приналежний Xiaomi сервіс MiCloud (аналогічний iCloud). Тоді Лі спробував стерти інформацію і встановити нову версію Android. Проблема залишилася.

Згідно з Apple Insider, в Xiaomi раніше заявили, що будуть зберігати дані про клієнтів в Китаї, але тільки якщо користувач із цим погодиться. Штаб-квартира Xiaomi розташована в Пекіні.

Xiaomi не відразу відреагував на електронного листа, відправленого в їхній офіс у Гонконзі.

Якщо ці твердження вірні, то це вже не перший випадок, коли виявляється, що китайський смартфон шпигує за своїми користувачами.

Експерти з безпеки в німецькій компанії G Data виявили в червні, що в китайському смартфоні Generic Star N9500 був подібний баг. Телефон поставлявся з наперед встановленою шпигунською програмою Uupay.D, яка крала з телефону дані і відправляла їх на IP-адресу в Китаї.

Точно так само, як і зі смартфоном Redmi Note, шпигунське ПО на Star N9500 видалити неможливо навіть тоді, коли користувач стирає інформацію на телефоні або встановлює нову операційну систему, оскільки ця програма-шпигун розташована в прошивці Star N9500.

Судячи з пояснення Кенні Лі, імовірно, що з'єднання Redmi Note з IP-адресою в Пекіні теж відбувається через його прошивку.

Пролом в Star N9500 може дозволити комусь прослуховувати телефонні дзвінки, читати електронні листи та текстові повідомлення і дистанційно керувати мікрофоном і камерою цього телефону. Він також може бути використаний для крадежу, в тому числі може надавати доступ до онлайн-банкінгу користувача.

Джошуа Філіп, Велика Епоха


Читайте також:
Китай засікли на шпигуванні за світовими перевезеннями товарів
Китайці можуть шпигувати через мікрочипи wi-fi
З України таємно вислали військового шпигуна