• Китайські смартфони Xiaomi шпигують за користувачами?

  • Понеділок, 11 серпня 2014 року

За твердженням власників телефонів Xiaomi, вони відправляють дані користувача до Китаю.

Генеральний директор Xiaomi Лей Цзюнь виголошує промову на презентації свого продукту 15 травня в Пекіні. Нещодавно було виявлено, що випущений Xiaomi смартфон Redmi Note автоматично підключається до IP-адреси в Пекіні

Генеральний директор Xiaomi Лей Цзюнь виголошує промову на презентації свого продукту 15 травня в Пекіні. Нещодавно було виявлено, що випущений Xiaomi смартфон Redmi Note автоматично підключається до IP-адреси в Пекіні. Фото: ChinaFotoPress через Getty Images

Кенні Лі з гонконгського форуму IMA Mobile робив огляд смартфона від Xiaomi, коли помітив щось дивне. Смартфон Redmi Note постійно намагався підключитися до IP-адреси в Пекіні.

Телефон намагався встановити зв'язок, навіть після того як Лі вимкнув приналежний Xiaomi сервіс MiCloud (аналогічний iCloud). Тоді Лі спробував стерти інформацію і встановити нову версію Android. Проблема залишилася.

Згідно з Apple Insider, в Xiaomi раніше заявили, що будуть зберігати дані про клієнтів в Китаї, але тільки якщо користувач із цим погодиться. Штаб-квартира Xiaomi розташована в Пекіні.

Xiaomi не відразу відреагував на електронного листа, відправленого в їхній офіс у Гонконзі.

Якщо ці твердження вірні, то це вже не перший випадок, коли виявляється, що китайський смартфон шпигує за своїми користувачами.

Експерти з безпеки в німецькій компанії G Data виявили в червні, що в китайському смартфоні Generic Star N9500 був подібний баг. Телефон поставлявся з наперед встановленою шпигунською програмою Uupay.D, яка крала з телефону дані і відправляла їх на IP-адресу в Китаї.

Точно так само, як і зі смартфоном Redmi Note, шпигунське ПО на Star N9500 видалити неможливо навіть тоді, коли користувач стирає інформацію на телефоні або встановлює нову операційну систему, оскільки ця програма-шпигун розташована в прошивці Star N9500.

Судячи з пояснення Кенні Лі, імовірно, що з'єднання Redmi Note з IP-адресою в Пекіні теж відбувається через його прошивку.

Пролом в Star N9500 може дозволити комусь прослуховувати телефонні дзвінки, читати електронні листи та текстові повідомлення і дистанційно керувати мікрофоном і камерою цього телефону. Він також може бути використаний для крадежу, в тому числі може надавати доступ до онлайн-банкінгу користувача.

Джошуа Філіп, Велика Епоха


Читайте також:

Китай засікли на шпигуванні за світовими перевезеннями товарів

Китайці можуть шпигувати через мікрочипи wi-fi

З України таємно вислали військового шпигуна

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...