ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Родичі колишнього голови безпеки Китаю також потрапили під слідство

Велика Епоха
Колишній член Постійного комітету Політбюро Чжоу Юнкан бере участь у закритті Всекитайських зборів народних представників у Великому залі народних зборів 14 березня 2011 року в Пекіні. 29 липня було оголошено, що Чжоу перебуває під слідством за «грубе порушення закону»
Колишній член Постійного комітету Політбюро Чжоу Юнкан бере участь у закритті Всекитайських зборів народних представників у Великому залі народних зборів 14 березня 2011 року в Пекіні. 29 липня було оголошено, що Чжоу перебуває під слідством за «грубе порушення закону»

Колишній член Постійного комітету Політбюро Чжоу Юнкан бере участь у закритті Всекитайських зборів народних представників у Великому залі народних зборів 14 березня 2011 року в Пекіні. 29 липня було оголошено, що Чжоу перебуває під слідством за «грубе порушення закону». Фото: Фен Лі/Getty Images

Копія посвідчення особи сина Чжоу Юнкана, Чжоу Біня, оприлюднена китайським ЗМІ Caijing після того як 29 липня було оголошено про те, що Чжоу Юнкан перебуває під слідством. Чжоу Бінь теж заарештований за нелегальний бізнес, повідомляє Caijing
Копія посвідчення особи сина Чжоу Юнкана, Чжоу Біня, оприлюднена китайським ЗМІ Caijing після того як 29 липня було оголошено про те, що Чжоу Юнкан перебуває під слідством. Чжоу Бінь теж заарештований за нелегальний бізнес, повідомляє Caijing

Копія посвідчення особи сина Чжоу Юнкана, Чжоу Біня, оприлюднена китайським ЗМІ Caijing після того як 29 липня було оголошено про те, що Чжоу Юнкан перебуває під слідством. Чжоу Бінь теж заарештований за нелегальний бізнес, повідомляє Caijing. Скріншот: Caijing.com.cn

Після оголошення 29 липня про арешт партійного суперважковика Чжоу Юнкана ЗМІ материкового Китаю повідомили, що заарештований і син Чжоу — Чжоу Бінь. Справу сина можуть використати для того, щоб допомогти просунути справу про корупцію батька.

Як повідомляє діловий журнал Caixin, Чжоу Бінь підозрюється в незаконній підприємницькій діяльності в провінції Хубей. Стаття була передрукована багатьма державними ЗМІ.

Ця стаття — перший випадок, коли материкові китайські ЗМІ підтвердили спорідненість між Чжоу Бінєм і Чжоу Юнканом. Раніше про Чжоу Біня згадували як про «таємничого заможного бізнесмена», а не як про сина Чжоу Юнкана.

У статті Caixin говориться, що 42-річний Чжоу Бінь, спираючись на політичний вплив батька, створив величезну фінансову імперію в Пекіні, у провінції Сичуань і навіть за кордоном. Підприємства Чжоу Біня пов'язані з гідроенергетикою, виробленням електроенергії, нафтовою промисловістю, туризмом, інвестиціями та іншим. Їхня загальна вартість оцінюється мільярдами доларів.

Очікуваний корупційний судовий процес проти Чжоу Юнкана може зосередитися на корупції за участю членів його сім'ї.

За інформацією китайського ЗМІ Caixin, 1 серпня 2013 р. багатий сичуаньский бізнесмен У Бін, який мав тісні ділові зв'язки із Чжоу Бінєм і з його тещею Чжань Мінлі, був офіційно взятий під варту.

На початку грудня 2013 р. Чжоу Біня і його дружину Хуан Вань забрала поліція, проти них розпочато слідство.

У грудні 2013-го брата Чжоу Юнкана, Чжоу Юаньціна, дружину Чжоу Юаньціна Чжоу Лін'їн та їхнього сина Чжоу Фена забрали чиновники з комітету по боротьбі з корупцією. Чжоу Юаньцін — чиновник у відставці місцевого Бюро земельних ділянок м. Усі провінції Цзянсу.

Чжоу Лін'їн започаткувала компанію, що імпортує та експортує всілякі товари й техніку. Згідно з China Business News, вона одержала низку дорогих газових і нафтових проектів, спираючись на свої родинні зв'язки із Чжоу Юнканом.

У липні цього року сестра дружини Чжоу Юнкана Цзя Сяося, головний представник канадської філії PetroChina, несподівано подала у відставку, і її місцезнаходження невідоме, повідомляє китайський новинний сайт ThePaper.cn.

Чжоу Бінь також має тісні ділові зв'язки із Лю Ханєм, китайським магнатом, який у квітні цього року був засуджений до смертної кари після того, як був визнаний винним за 15-ма кримінальними звинуваченнями, в тому числі в нелегальному бізнесі і вбивствах.

Одного разу Лю купив у Чжоу туристичний проект за високою ціною — 12 мільйонів юанів (2 млн дол. США), щоб здобути прихильність Чжоу, але зараз Чжоу не пов'язують зі злочинами Лю, йдеться в статті Caijing.

У березні цього року агентство Reuters опублікувало ексклюзивний репортаж, цитуючи внутрішні джерела, які говорили, що влада Китаю вилучила активи на суму не менше 90 млрд юанів ($14,5 млрд) у членів родини та соратників Чжоу Юнкана. Понад 300 родичів Чжоу, політичних союзників, протеже і співробітників також були взяті під варту або допитані за чотири місяці до репортажу, повідомляє Reuters.

Джерела стверджують, що більшість активів були оформлені не стільки на ім'я Чжоу Юнкана, скільки на ім'я членів його родини, що перетворює це на найбільшу в історії політичну справу, яка, ймовірно, зосередиться на статку, сколоченому його сім'єю в галузях, що перебувають під його політичним впливом.

Єдиний член сім'ї Чжоу Юнкана, що перебуває поза підозрою, — це його молодший син Чжоу Хань, який на два роки молодший за Чжоу Біня, повідомляє китайське ЗМІ, що спеціалізується на фінансових новинах, Gucheng.

Після смерті в 1999 році їхньої матері Ван Шухуа, що загибла в автокатастрофі, стосунки між Чжоу Юнканом і його двома синами зіпсувалися. Пізніше виникли чутки, що автокатастрофа Ван була підстроєна за наказом Чжоу Юнкана.

У 2001 році Чжоу Юнкан одружився із телеведучою каналу CCTV Цзя Сяойє, яка на 28 років молодша за нього. Після смерті матері Чжоу Хань порвав усі зв'язки з батьком, а Чжоу Бінь продовжив отримувати вигоду, спираючись на владу свого батька, йдеться в статті.

Лу Чень, Велика Епоха


Читайте також:
Комунізм — що це в дійсності: Дев'ять коментарів про комуністичну партію
Китайський режим переживає кризу
Одного за одним затримують колишніх вищих китайских чиновників