• Скільки токсичних речовин міститься в упаковці

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Субота, 9 серпня 2014 року

В упаковці для харчових продуктів, що використовується в ЄС і США, виявили 175 токсичних хімічних речовин. Більшість цих речовин повністю підпадають під критерії нового хімічного законодавства ЄС Reach як речовини, що викликають найбільшу стурбованість з точку зору їхнього негативного впливу на людське здоров’я, повідомляє «Эко-Согласие».

Таке дослідження провела швейцарська неурядова організація The Food Packaging Forum (Форум харчової упаковки).

У ході дослідження було порівняно список із 626 токсичних хімічних речовин, підготовлений шведською неурядовою організацією ChemSec, список речовин, що порушують роботу ендокринної системи, підготовлений організацією TADEX, з трьома базами даних речовин, що контактують з харчовими продуктами. Деякі з виявлених 175 токсичних речовин включені у всі перераховані списки.

Зазначається, що використання токсичних хімічних речовин у виробництві харчової упаковки все ж не суперечить закону. Подібне становище викликане відмінностями в регулюванні хімічних речовин законодавством REACH та законодавством, що регулює хімічний склад матеріалів, що контактують з харчовими продуктами. Доти, поки не вдасться ці обидва законодавства гармонізувати, виробники харчової упаковки мають добровільно припинити використовувати у своїй продукції токсичні хімічні елементи, вважають неурядові організації.


Читайте також:
Активісти хочуть продавати продукти без жодної упаковки

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...