• Українських прикордонників на кримських пунктах пропуску звинувачують у свавіллі

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 6 серпня 2014 року

Українських прикордонників, що працюють на в’їзді до Криму, правозахисні організації звинувачують у перевищенні повноважень.

Так, за повідомленням Кримської польової місії з прав людини, на в’їзді до півострова співробітники прикордонної служби вимагають пред’являти документи, які засвідчують мету поїздки — довідку з місця роботи, посвідчення про відрядження тощо. Крім того, вони на свій розсуд проводять повний огляд особистих речей громадян без їхньої згоди і належного оформлення, повідомляють в організації.

Правозахисники наголошують, що такі дії є незаконними і є порушенням кількох статей Конституції.

«До громадських організацій надходять скарги жителів Автономної Республіки Крим, які обурені діями українських прикордонників. Йдеться про „особливе“ ставлення, яке виявляють прикордонники до жителів Криму та міста Севастополь при перетині адміністративного кордону АРК», — йдеться у зверненні правозахисних організацій до прем’єра, голови Прикордонної служби та українського омбудсмена.

Крім того, на в’їзді з Криму до материкової частини України громадянам, які не можуть на думку прикордонників «переконливо» пояснити мету поїздки та надати документи про мету поїздки, а також які здаються підозрілими, відмовляють у перетині кордону.

Правозахисники закликають представників української влади перевірити факти порушень з боку прикордонної служби, а також взяти під контроль забезпечення безперешкодного перетину кордону Криму і Херсонської області громадянами України. Крім того, як вони заявляють, необхідно прийняти положення про в’їзд та виїзд з тимчасово окупованої території, які розробила Державна прикордонна служба — затверджені правила перетину кордону допоможуть уникнути «свавілля» з боку прикордонників.

Під відповідною заявою до прем’єра, голови Прикордонної служби та омбудсмена звернулись представники Регіонального центру прав людини, Української Гельсінської спілки з прав людини, Центру громадянської просвіти «Альменда», міжнародної організації «Кримська польова місія з прав людини», ініціативи «Крим SOS» та «Центру інформації з прав людини».


Читайте також:

На кордоні з Придністров’ям Україна споруджує протитанковий рів

Закривши кордон, АТО можна завершити за 2 тижні — Аваков

На Харківщині посилюють кордон: риють 4-метровий рів

Від Росії вимагають припинити облаштування кордону в Криму

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...