• Від Росії вимагають припинити облаштування кордону в Криму

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 1 травня 2014 року

МЗС України передало російському зовнішньополітичному відомству ноту протесту у зв'язку з рішенням Кремля встановити кордон між Кримським півостровом і материковою частиною України, повідомляє «Укрінформ».

карта втрат України
Молоді люди малюють символічну «Карту втрат України» перед парламентом у Києві 30 квітня 2014 в знак протесту проти пасивності центрального уряду проти можливого вторгнення Росії в східних регіонах країни, як вважають активісти. Червоним кольором виділені Крим, Донецька і Луганська область. Фото: SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images

«Вчора ми вручили російській стороні ноту протесту, в якій зазначено, що кроки з облаштування кордону в Криму не відповідають нормам міжнародного права про гарантії територіальної цілісності, недоторканності, непорушності кордонів і невтручання у внутрішні справи держав, а також положення Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, Угоди про демаркацію російсько-українського державного кордону та Договору між країнами про російсько-український державний кордон», ― зазначив сьогодні на брифінгу директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

МЗС України зажадало від російської сторони негайно припинити протиправні дії та попередило про готовність вжити заходів у відповідності з міжнародним правом та законодавством країни, сказав дипломат.

Двома днями раніше в. о. президента України Олександр Турчинов підписав закон № 1207-VII, згідно з яким Крим визнаний «тимчасово окупованою територією». У рамках цього документа, в'їзд на півострів осіб без громадянства України буде можливий лише за спеціальним дозволом. Єдиний наземний спосіб для росіян потрапити до Криму залишиться так званий єдиний квиток, який включає залізницю в Краснодарський край, пором через Керченську протоку і автобус, пише газета «Комерсант».

Закон повинен набути чинності з 10 травня 2014 року.


Читайте також:
Путін і Медведєв відвідають Крим 9 травня — ЗМІ

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...