• На кордоні з Придністров’ям Україна споруджує протитанковий рів

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 3 серпня 2014 року

На кордоні із невизнаною у світі Придністровською Молдовською Республікою (ПМР) риють протитанковий рів та будують захисні споруди. Формально це пояснюють тим, що хочуть перекрити величезний потік контрабанди через кордон між Одеською областю та Придністров’ям.

Минулого року прикордонники вилучили контрабандних товарів — переважно спирту та цигарок — на суму 2 мільйони гривень, цитує «Сегодня» помічника начальника Білгород-Дністровського загону Держприкордонслужби Володимира Качановецького.

Саме тому, за словами прикордонника, копають рів завглибшки 3 метри і завширшки 3,5 метра. Загальна протяжність рову може становити до 300 кілометрів. На риття такого рову йде величезна кількість коштів — землерийна машина спалює дуже багато палива.

Спорудження рову йде досить повільно — по 2,5—3 кілометри на тиждень, а за підрахунками видання, до кінця риття на нього буде витрачено палива на 8,2 мільйона гривень.

Зважаючи на витрати для будівництва, справа може бути не у самих контрабандистах. «Сегодня», посилаючись на свої джерела в СБУ, пише, що не можна недооцінювати загрозу з боку Придністров’я — на її території є російські війська та добровольці, які забезпечені військовою технікою.

Вірогідність такого пояснення посилює і те, що блокпости на українській стороні на кордоні з Придністров’ям вже посилені.


Читайте також:

На Харківщині посилюють кордон: риють 4-метровий рів

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...