• Відключення гарячої води не гарантує опалення взимку — експерти

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 6 серпня 2014 року

У «Київенерго» відключення гарячої води у всіх будинках Києва пояснюють тим, що зекономлений газ дозволить досить стабільно провести опалювальний сезон. Киянам обіцяють зниження тепла у квартирах лише на кілька градусів. Однак деякі експерти говорять, що економія влітку не означає тепла в оселях взимку.

Екс-міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко в інтерв’ю «Радіо Свобода» сказав, що відключення гарячої води в Києві є розумною реакцією на скорочення поставок газу, проте забезпечення столиці блакитним паливом все ж залежатиме від «Нафтогазу».

«Чи дійсно той газ, який тепер заощадимо, піде на Київ взимку? Тут теоретично треба довіряти НАК „Нафтогаз“, але яка там ситуація — ми до кінця не розуміємо. Будемо сподіватись, що вони нас не обманюють вчергове. Все залежить від професійної майстерності „Нафтогазу“. Тут є питання, бо там молоде керівництво», — говорить Олексій Кучеренко.

Більш скептично оцінює ситуацію активіст Ігор Луценко. За його словами, потрібно терміново переобладнати котельні під альтернативні види палива. Економія ж газу влітку не дозволить якось суттєво вплинути на ситуацію зимою, стверджує Луценко.

«Вся ця літня економія дасть у підсумку 3—4 дні опалення під час зимового періоду. Тому, звісно, це досить малоефективний захід. Це або від бажання хоча б щось зробити, показати хоча б якусь діяльність, а, можливо, що це частина задумки, пов’язаної з планами переділити „Київенерго“, або переділити взагалі фінансові потоки в енергетичній сфері Києва», — говорить Луценко.

Київська влада заявляє, що опалювальний сезон буде непростим, але сподівається уникнути збоїв у ньому. Головну увагу наразі приділяють впровадженню енергозберігальних технологій, заміні газу на альтернативні види палива та економії.

Так, за липень завдяки відключенню гарячої води у Києві було зекономлено 12 млн кубометрів газу. До початку опалювального сезону можна буде зекономити ще 530 млн кубометрів.

Крім того, для підвищення енергоефективності «Київенерго» займається перекладанням теплових мереж, а також планує встановити найближчим часом енергоефективне обладнання, повідомляє «Сегодня».

Тим часом столичний мер Віталій Кличко закликає киян навчитись економити та розумно використовувати ресурси: так, щоб довести використання газу, води та електроенергії до європейського рівня.

«Упевнений, кияни розуміють всю складність ситуації і допоможуть у вирішенні цього непростого завдання, особливо в сприятливий літній період. Ми зараз робимо все, щоб з початком осені в будинках було тепло», — говорить Кличко.


Читайте також:

Чого немає в Луганську: зв’язок, електроенергія, паливо, вода

Від гарячої води відключають все більше киян

ЖЕКи Києва перестали бути посередниками послуг

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...