• Тимчасового притулку у РФ попросили 435 українських бійців

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 5 серпня 2014 року

У ніч на 4 серпня більше 435 бійців 72-ї моторизованої бригади України перетнули кордон Росії та попросили там притулку.

«Українські військовослужбовці звернулися до російських прикордонників з проханням про притулок. За рішенням прикордонної служби РФ, українським солдатам, серед яких були поранені, відкрили гуманітарний коридор. Всіх, які потребували притулку, пропустили на територію Росії», ― цитує портал «Независимой газеты» керівника прес-служби прикордонного Управління ФСБ РФ по Ростовській області Василя Малаєва.

Цей факт підтвердив командир Добровольчого батальйону територіальної оборони Донецької області «Донбас» Семен Семенченко.

«Що тут скажеш? Коли чиновники та керівники Міноборони кажуть в ефірах „все добре“, то це не так. В армії купа випадкових людей. Водночас, добровольчі батальйони не комплектуються. Я змушений приймати людей просто як добровольців, щоб поповнити батальйон. Потік дуже потужний. Я розумію, що не хочуть брати на себе відповідальність, бояться позасистемних людей. Але я не розумію, чому постачанням блокованого угруповання біля кордону займаються волонтери, чому нам виділяється зброя 4 категорії? Люди „відходять на територію РФ“ не тому що вони труси, а тому що не розуміють вже де друг, а де ворог...», ― прокоментував ситуацію Семенченко на своїй сторінці на Фейсбук.

У свою чергу, керівник групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук повідомляє на сайті «ІС», що напередодні 311 бійців сил АТО після 3,5 години безперервного обстрілу з мінометів, танків, артилерійських знарядь і «Градів» з боку терористів, а також через вичерпання боєприпасів були змушені відійти на територію РФ. Перед відходом вони підірвали залишки бойової техніки і знищили свою зброю.

Пізніше 195 беззбройних солдат захотіли повернутися на батьківщину. Прикордонне управління ФСБ РФ по Ростовській області організувало їхню переправлення на автобусах і бронемашинах. Однак по дорозі колону обстріляли терористи.

«Загарбники, ймовірно, знали про маршрут пересування українських військових. Їхній підлий напад направлений на дискредитацію командування сил АТО та керівництва держави», ― відзначили в прес-центрі штабу АТО.


Читайте також:

Як живе Луганськ: немає зв’язку, електроенергії, палива, води

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...