ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайські хакери атакують компартію

Велика Епоха

Більшість китайських хакерів, як правило, схоже, в тій чи іншій формі працюють на державу, крадучи комерційні таємниці компаній за кордоном і передаючи їх державним фірмам. Але інша група, навпаки, зробила своєю мішенню саму Комуністичну партію Китаю.

#img_center_nostream#22 травня користувач «Фейсбуку» під ніком «Unicorn Nocturne» заявив, що група «хакерів-супротивників тиранії» поставила під загрозу комп'ютерні системи, що належать до Шанхайської асоціації адвокатів, Пекінської муніципальної комісії з освіти і Гуандунського провінційного підрозділу комісії з політичних та правових питань — які контролюють органи безпеки режиму — і приховують контактну інформацію тисяч співробітників.

В інтерв'ю «Великій Епосі» хакер, який назвав себе Чен Біньлінем, сказав, що його надихнули до цього «ідеали демократії» і бажання «викрити тиранію і деспотизм» китайського режиму.

Вибір деяких мішеней вторгнення [в їхні комп'ютерні системи] був не відразу зрозумілий, хоча асоціації адвокатів у Китаї відомі тим, що є спільниками держави і співучасниками в деяких репресивних методиках режиму.

Комісія з політичних та правових питань — це агентство партії, яке стежить за судами, поліцією, озброєною поліцією, таємною поліцією і прокуратурою, і має бюджет близько $120 млрд, і це більше ніж витрати на армію. Колись її очолював колишній член Постійного комітету Політбюро Чжоу Юнкан, який нещодавно підпав під чистку в кампанії з виправлення партії, що проводиться главою Китаю Сі Цзіньпіном. Зараз, за даними державних ЗМІ, Чжоу Юнкан чекає суду за звинуваченням у хабарництві, зловживанні владою і розголошенні державної таємниці.

Зламування сайтів Народно-визвольної армії Китаю і розкриття інформації її особового складу може мати стримувальний ефект на її агентів, що вчиняють подальші порушення прав людини, вважає Чен: «Ця перемога допоможе кампанії „справедливості“, яку проводить наша група... і забезпечить основу для набору сумлінних і порядних людей із секторів правосуддя, освіти, армії і поліції», — написав він у пості в Facebook.

В інтерв'ю 23 травня, на наступний день після того, як хакерська атака стала надбанням громадськості, він сказав, що його команда буде сортувати і систематизувати дані, зібрані з хакерських проникнень, і зрештою зробить інформацію надбанням громадськості.

Група також оголосила про те, що проникла в комп'ютерну систему молодіжної ліги Комуністичної партії Китаю і виявила 100 документів, які розкривають внутрішні роботи підрозділу партії, що відповідає за інтернет-пропаганду, армію «50-центових». Ця новина широко висвітлювалася в ЗМІ китайською мовою.

Маючи великий інтерес до історії і гуманітарну освіту, Чен сказав, що після того, як покинув Китай, він швидко виявив, що версії партії з приводу великих історичних подій, яким навчають у школі і про які сурмить партія — про Другу китайсько-японську війну, жорстокі політичні кампанії 1950 років, Культурну революцію, бійню на площі Тяньаньмень, переслідування Фалуньгун — недостовірні.

«Ми не можемо дозволити організації, такій як Комуністична партія Китаю, очолювати нашу країну, нашу націю, наш народ, — сказав Чен „Великій Епосі“. — З появою інтернету поступово спливли правдиві історії. Все більше і більше людей дізналися історичну правду і злостивість партії».

За словами Чена, він не засуджує «чиновників і цивільних службовців у системі», але вважає, що це «цілком очевидно», що вони повинні вирішити, чи варто і далі підтримувати режим. «В їхніх серцях тривога і відчай. Вони міркують. Деяким із них це відомо, а інші як і раніше відчувають труднощі».

З метою помсти за проникнення в мережі агентства безпеки режиму, як розповів Чен, на поштові ящики колективу хакерів приходять шахрайські електронні листи, мета яких помістити віруси на їхні комп'ютери. Також час від часу хтось заважає роботі їхніх серверів.

Дженні Лі і Ларрі Онг, Велика Епоха