ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай хоче зосередити золото планети у своїх руках

Велика Епоха

Зазвичай на перші шпальти Китай потрапляє у зв'язку з обвалом сектора нерухомості та уповільненням економіки. За лаштунками, однак, країна напружено працює, щоб стати сильним гравцем на ринку золота.

#img_center_nostream#Причини прості. Китай розуміє, що минула політика зростання більше не працює і не знає, скільки часу в нього залишилося до серйозної економічної кризи. Тому він докладає зусиль для зміцнення і розширення своєї влади на міжнародному рівні завдяки тому, що набуває більшого впливу в Міжнародному валютному фонді (МВФ), створює свої власні інститути, такі як Азіатський банк інфраструктури та інвестування (АБІІ).

Золото є невід'ємною частиною всіх цих операцій, і Китай знову вжив заходів, щоб поліпшити свої позиції в ціноутворенні і торгівлі світовим золотом. За даними «Сіньхуа», Китай та інші країни створили найбільший у світі фізичний фонд золота під опікою Шанхайської біржі золота, яка хоче створити свій власний механізм ціноутворення на цей дорогоцінний метал.

Шістдесят країн вже погодилися брати участь у цьому проекті, який, як передбачається, досягне $16,1 млрд і полегшить закупівлю для центральних банків його країн-членів. Фонд також інвестуватиме кошти в золотодобувні проекти в центральній Азії.

Передбачається, що цей проект одним пострілом уб'є двох зайців. По-перше, він зводить разом багато країн Центральної та Південно-Східної Азії, і Китай зможе мати на них вплив. По-друге, це додає ще один шар до китайської альтернативної системи торгівлі золотом. На Шанхайській біржі золота вже є торгові операції ф'ючерсами. Як тільки буде встановлена нова фіксація ціни на золото, біржа додасть і фізичну торгівлю ним.

Додавання фонду, який займається скупкою, а також інвестує в золотодобувні проекти, дає Китаю доступ на нові ринки, а також дозволяє оцінити попит та пропозицію на золото серед країн-членів. Китай є найбільшим у світі виробником золота, а також його найбільшим споживачем і імпортером. Китайці вирішили, що інвестиції в золото як у грошовий резерв — це єдиний спосіб, щоб юань зайняв лідерське місце в якості торгової і, можливо, резервної валюти.

Валентин Шмід, Велика Эпоха