• Топ-10 найбільш невдалих авто

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Четвер, 10 березня 2016 року

Бувають автомобілі прославлені, що стали улюбленцями народу і легендами, а бувають моделі, які безславно пішли в небуття. Вашій увазі пропонується рейтинг десяти найгірших авто, повідомляє «ТСН».

1. Ford Edsel

Які 10 авто є найбільшими невдахами в історії

Ford Edsel. Фото: Ron Cogswell/Flickr.com

У 1957 році концерн Ford презентував нову модель седана. Покупці скаржилися на незначні недоробки типу невиразної роботи автоматичної коробки передач. Проте головною проблемою став... дизайн решітки радіатора, який викликав протести з боку громадськості. Через два роки Ford припинив випуск цієї моделі.

2. Chevrolet Corvair

Які 10 авто є найбільшими невдахами в історії

Chevrolet Corvair. Фото: Katherine Tompkins/Flickr.com

У ті ж роки, що і Ford Edsel, вибухнув великий скандал і щодо Chevrolet Corvair. Один відомий журналіст опублікував цілу книгу про недоліки цієї моделі авто, особливо про його підвищену схильність до перекидання. Репутації моделі було завдано непоправної шкоди, і Corvair купувати вже більше ніхто не бажав.

3. Ford Scorpio

Які 10 авто є найбільшими невдахами в історії

Ford Scorpio другого покоління. Фото: Kieran White/Flickr.com

У 90-ті роки в Україну хлинув потік європейських вживаних авто. І великою популярністю користувався Ford Scorpio першого покоління. Але наступник цієї моделі виявився повністю провальним як у Європі, так і в нас. Причому виключно через зовнішній дизайн.

4. ГАЗ-М20 «Победа»

Які 10 авто є найбільшими невдахами в історії

ГАЗ-М20 «Победа». Фото: meehel/Flickr.com

Машини першої серії ГАЗ-М20 «Победа», що почали сходити з конвеєра до літа 1946 року, вийшли неймовірно низької якості. Позначилося і не до кінця налагоджене виробництво, і численні конструкторські недоліки. У результаті восени 1948 року завод на два місяці повністю зупинив виробництво «Победи» — коли воно відновилося, із конвеєра сходили вже кардинально інші авто, перероблені більш ніж наполовину: у тому числі іншою стала форма даху, яку значно підняли в зоні задніх сидінь.

5. Simca 1307

Які 10 авто є найбільшими невдахами в історії

Simca 1307. Фото: Sludge G/Flickr.com

Simca 1307 був великим, добре оснащеним і комфортабельним авто, але виявився багатьом не по кишені через економічну кризу 70-х років. У результаті французьким виробникам довелося ліквідувати цей бренд.

6. Mini Coupé і Mini Roadster

Які 10 авто є найбільшими невдахами в історії

Mini Roadster. Фото: peterned/Flickr.com

Уже в нашу епоху марка Mini створила вельми широкий модельний ряд, але щонайменше дві версії компактного авто виявилися зовсім не потрібні покупцям — кабріолет і купе. Їх сумовані продажі виявилися у 12 разів меншими, ніж у звичайного хетчбека Mini, і в лютому 2015 року їх зняли із виробництва.

7. NSU Spider

Які 10 авто є найбільшими невдахами в історії

NSU Spider. Фото: Jeff/Flickr.com

У 1964 році західнонімецька марка NSU запустила у виробництво Spider — перший у світі серійний автомобіль із роторно-поршневим двигуном Ванкеля. Двигун об'ємом всього 0,5 л видавав 50 к.с. і швидко розганяв машину до 150 км/год. Але реакція покупців була зовсім не захопливою. За переваги довелося розплачуватися на заправках: роторний двигун мав величезну витрату як бензину, так і олії. Причому ресурс мотора виявився дуже малим.

8. Spatz Victoria

Які 10 авто є найбільшими невдахами в історії

Spatz Victoria. Фото: dwstucke/Flickr.com

Акуратний і симпатичний мікроавтомобіль Spatz Victoria епохи післявоєнної Німеччині виявився наділений двома смертельними конструкторськими прорахунками: його бензопровід весь час тріскався і протікав, а кузов, виклеєний зі склопластику, згорав буквально миттєво, залишаючи після себе лише купку попелу.

9. Borgward Arabella

Які 10 авто є найбільшими невдахами в історії

Borgward Arabella. Фото: Georg Sander/Flickr.com

Одна з машин з американською стилістикою німецької фірми Borgward, випуск якої стартував у 1960 році, отримала назву Arabella. Однак покупці іронічно прозвали її «Аквабеллою» — її кузов жахливо протікав навіть у невеликий дощик, і воду із салону доводилося буквально вичерпувати. На додачу до цього коробка передач авто мало не розсипалася на шестерні.

10. Rumpler Tropfenwagen

Які 10 авто є найбільшими невдахами в історії

Rumpler Tropfenwagen. Фото: Daniel Mennerich/Flickr.com

У 1921 році фірма Rumpler випустила дивовижний автомобіль Tropfenwagen — що нагадував чи то дирижабль, чи то підводний човен. Авто відрізнялося поганою керованістю на дорозі. Ще одним недоліком був надто складний для технічного рівня тих років двигун — W-подібний. Подібну компоновку тільки в кінці 20 століття зміг реалізувати Volkswagen. Двигун же Румплера виявився надто складним, ненадійним і трудомістким в обслуговуванні. 

Підписатися:

Коментарі