• Google Glass: чи безпечні вони для водіїв?

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Неділя, 5 жовтня 2014 року

Чи є окуляри Google Glass безпечнішими під час водіння машини, ніж мобільні телефони? Скоріше ні — такого висновку дійшов учений з Університету центральної Флориди Бен Сойєр, який провів дослідження у цій сфері, повідомляє прес-служба університету.

бутик оптикиПередумовою для дослідження став резонансний судовий розгляд за участю жительки штату Каліфорнія Сесилії Абаді.

Під час поїздки за кермом у місті Сан-Дієго в жовтні 2013 року американку зупинила й оштрафувала поліція за те, що на ній були окуляри Google Glass. Абаді не погодилася із рішенням патрульного поліцейського, подала позов і в січні 2014-го року виграла судовий процес.

Доказом на користь своєї правоти в жінки було те, що, як вона стверджувала, окуляри під час водіння в неї були вимкнені. Суд дійшов висновку, що поліцейський не міг знати, чи були Google Glass під час їзди включені, а отже, і не мав підстави зупиняти Абаді.

Бен Сойєр зібрав у своєму університеті групу піддослідних із 40 людей. Під час дослідження він садив їх за потужний комп’ютер, до якого були підключені три монітори, ігрове кермо та педалі. Таким чином у досліді симулювалося водіння автомобіля, під час якого періодично створювалися несподівані і небезпечні ситуації на «дорозі».

Половині піддослідних Сойєр видав смартфон або Google Glass, через які він активно відволікав учасників від «дороги» під час «водіння», а половині не було нічого видано, і вони могли повністю зосередити свою увагу на «дорозі».

Результати показали, що, як і за користування смартфоном під час водіння, окуляри Google Glass загальмовують реакцію водія на 33%, що за виникнення різких змін чи небезпек приводить до аварій.

«Хоча водії, які отримали Google Glass, краще справлялися із продовженням руху після екстреного гальмування, вони все ж не реагували на саму загрозу краще, ніж їхні конкуренти, що відволікалися на смартфони. Що важливіше, у всіх серіях і під час усіх постановок експерименту, відправка й читання за допомогою й того, й іншого гаджета негативно позначалися на здатності добровольців керувати машиною», — зазначає Сойєр.

За його словами, у порівнянні з людьми, які просто вели машину, «багатозадачники» реагували на всі події помітно повільніше, гірше дотримувалися дистанції під час гальмування і потім трималися на більшій відстані від машини-провідника, що сповільнювало рух.

Тим не менше, Сойєр не є поборником повної заборони Google Glass під час водіння машини, адже, на його думку, наявні проблеми розробники пристрою можуть вирішити, модифікувавши його прошивку. Необхідне подальше вивчення переваг і недоліків Google Glass під час водіння.


Читайте також:
Нью-Йоркські поліцейські випробують Google Glass
В американських кафе забороняють одягати окуляри Google Glass
Найцікавіші нові технології: січень 2013

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...