• В США дозволили доставляти інтернет-замовлення безпілотниками

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 23 березня 2015 року
Компанія Amazon може доставляти свої інтернет-замовлення безпілотниками — подібний дозвіл вона отримала у Федеральному агентстві цивільної авіації США.

Поки що подібні доставки будуть здійснюватися в тестовому режимі, і Amazon зобов’язана надавати федеральному агентству інформацію про всі польоти та неполадки, що виникли під час них. Дозволили використовувати дрон — спеціальний льотний апарат — для доставки вантажів тільки у світлий час доби, і за умови, що він буде летіти не вище ніж 120 метрів над рівнем землі.

Відповідно до виданого Агентством цивільної авіації сертифікату, дроном зобов’язаний керувати досвідчений пілот, який має ліцензію та свідоцтво про проходження медичного обстеження.

Повідомлення про майбутні плани широко застосовувати дрони для доставки інтернет-замовлень з’явилися на сайті Amazon. Однак льотними апаратами доставлятимуть не всі замовлення, а тільки «Prime Air» — найбільш швидкі. Вони передбачають доставку товару клієнту протягом 30 хвилин. Коштувати така послуга буде відповідно недешево.

Експериментальний сертифікат був виданий на окрему модель дрона. Якщо його конструкція буде змінена, компанії потрібно буде отримувати інший дозвіл.

Нині серед користувачів та експертів обговорюється питання безпеки такої доставки вантажів, можливої поламки апаратів, їхньої крадіжки та доступу сторонніх осіб до товарів, що доставляються.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...