ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ride 2 Freedom — заїзд, щоб врятувати дітей

Велика Епоха

У США 1 червня, на День захисту дітей, стартував велопробіг, який організатори планують як «найбільшу велосипедну подію в історії США». Бере участь у ньому і представник України — нині житель США, онук українських емігрантів.

Ілюстрація: Ride 2 Freedom/Facebook.com
Ілюстрація: Ride 2 Freedom/Facebook.com
В рамках заїзду Ride 2 Freedom учасники віком від 13 до 19 років подолають 4,8 тисяч кілометрів (або 3 тисячі миль) на шляху від Лос-Анджелесу до Вашингтону, округ Колумбія. Заїзд, приурочений до Дня захисту дітей, має на меті виконати велику місію — врятувати п’ятьох дітей-сиріт Фалуньгун у Китаї, чиї батьки були репресовані за свою віру.

Україну на заїзді представляє Ніккі Мудрий. Йому 18 років, він живе у Нью-Йорку та вивчає кіномистецтво. У анкеті учасника він пояснює свою участь у проекті тим, що, на його думку, «кожна людина має право сповідувати те, у що вірить, особливо, якщо це просуває ідеї доброти серед людей».

Організатори кажуть, що велопробіг допоможе їм поширити інформацію про те, що переживають діти в комуністичному Китаї, зокрема діти переслідуваних режимом послідовників духовної практики Фалуньгун, а також діти, як самі займаються цією практикою.

Багато учасників заїзду — це ті, хто також займається Фалуньгун (або Фалунь Дафа), практикою, поширеною у багатьох країнах світу, і яка передбачає фізичне та духовне вдосконалення людини. Принцип практики — дотримання істини, доброти і терпіння.

«Практика дозволяє вести праведний спосіб життя, бути чесними і правдивим, проявляти милосердя, коли з’являються протиріччя, переносити всі труднощі, які можуть статися», — пише Ніккі в анкеті про практику Фалунь Дафа, якою він також займається.

Духовне вчення Фалунь Дафа почало розповсюджуватись саме у Китаї, але потім було заборонене компартією. На сторінці заїзду повідомляється, що на початку поширення Фалунь Дафа китайська влада всіляко підтримувала практику. Але коли до 1999 року вчення набуло небаченої популярності, і кількість його прибічників перевищило кількість навіть членів китайської компартії (Китай є комуністичною країною), голова компартії Цзян Цземінь почав розглядати практику як політичну загрозу і почав масштабну кампанію переслідування послідовників практики.

Репресії, що тривають вже більше 15 років, позначились небувалою жорстокістю: в ході них послідовників Фалуньгун незаконно запроторювали до тюрем та трудових таборів і піддавали тортурам. Частина з них померла в ув’язненні, частина стала жертвами великої системи із торгівлі людськими органами, яка діяла в тюрмах і була пов’язана із представниками китайської влади.

За роки переслідування Фалуньгун чимало дітей стали сиротами.

Звільнення 5 китайських дітей-сиріт Фалуньгун не є гарантованим заздалегідь — організатори пояснюють, що успіх заходу залежить від того, як багато людей його підтримає. Загалом вони сподіваються залучитися підтримкою 300 мільйонів небайдужих жителів різних країн світу.

Передбачається, що у заїзді візьмуть участь також знаменитості — вони проїдуть по кілька кілометрів, висловлюючи таким чином свою підтримку проекту. Крім того, підтримати кампанію (фейсбук-сторінка) може будь-хто охочий — для цього потрібно викласти на своїй сторінці в соціальних мережах «селфі» із хештегом #Ride2Freedom або #R2F.

В кінцевій точці пробігу — Вашингтоні — його учасники зустрінуться із президентом Бараком Обамою, щоб залучитися його підтримкою, а потім окремі представники проекту відправляться до Китаю, щоб «дати китайській компартії шанс вчинити вірно: діяти згідно із конвенціями ООН, що стосуються прав дитини, які Китай ратифікував», пишеться на сайті організаторів.

Заїзд до Свободи — це проект американської некомерційної організації Friends of Falun Gong.