ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сьогодні відзначають День святого Патрика

Велика Епоха
Сьогодні, 17 березня, Ірландія та весь світ відзначають День святого Патрика.

#img_gallery#Святий Патрик вважається покровителем Ірландії. Свято на його честь уже давно набуло величезної популярності далеко за межами острова і відзначається у різних країнах світу, повідомляє «РІА Новости».

Людину, на честь якої назване свято, шанують як святого, який приніс до Ірландії християнство. Хоча вчені зазначають, що християнство існувало там і до святого Патрика, крім того, деякі дослідники взагалі припускають, що ця постать є збірним персонажем.

Народна традиція на День святого Патрика — випити хоча б одну чарку спиртного у якомусь пабі. Спочатку найпоширенішим напоєм у цей день був віскі, а згодом дуже популярним став ель.

У цей день прийнято одягатися в зелене чи прикріплювати до одягу трилисник.

У день свята всі ірландські міста «зеленіють»: люди малюють на обличчях ірландські прапори, прикріплюють оберемки трилисника до костюмів і головних уборів, надягають святковий одяг і навіть п'ють пиво зеленого кольору.

Крім трилисника і зеленого кольору, який уособлює і саме життя, і перемогу весни над зимою, символами свята також вважаються лепрекони (казкові істоти маленького зросту, які шиють взуття для інших казкових істот і є хранителями скарбів), арфа (зображена на ірландському гербі) і шилейла (дубовий чи терновий посох із загнутим кінцем).

У День святого Патрика проходять паради. На вулиці виходять люди, одягнені в екстравагантні костюми, а також духові оркестри, невід'ємна частина яких — знаменита волинка.