ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайську жінку посадили в тюрму за бажання побачити батька

Велика Епоха

#img_center_nostream#Після того як китайська влада заарештувала Бянь Сяохой в березні 2014 року, її засудили до більш ніж трьох років ув'язнення. Її звинувачують у тому, що вона намагалася побачитися зі своїм батьком, який сидить у в'язниці.

Її батько Бянь Лічао з 2012 року відбуває 12-річний термін ув'язнення в Шицзячжуанській в'язниці за те, що практикує Фалуньгун — традиційну систему медитації, яку в Китаї з 1999 року піддає переслідуванням компартія.

Бянь кілька разів подавала прохання про побачення з батьком, але поліція кожен раз відмовляла.

Бянь Сяохой з північної провінції Хебей була затримана китайською владою через тиждень після того, як вийшла до Шицзячжуанської в'язниці з транспарантом, на якому було написано: «Я хочу побачити свого батька».

До мовчазної акції протесту Бянь приєдналася її тітка Чень Інхуа, що зробила фотознімок, як та тримає плакат. Це фото і новина потрапили на сайт Minghui.org, який ведуть іноземні послідовники Фалуньгун і в якому збирають всі факти про те, як компартія Китаю переслідує послідовників цієї практики.

Чень теж практикує Фалуньгун і була заарештована разом з Бянь Сяохой. Затримали й мати Бянь Сяохой. Її судили в районному суді міста Таншань і звинуватили в публікації інформації про арешт і вирок її чоловіка.

#img_center_nostream#Звинувачені в порушенні закону Бянь і Чень пройшли через два показових суди — у серпні та грудні 2014 року. Зрештою Бянь засудили до трьох з половиною років позбавлення волі, а її тітку засудили на чотири роки. Як повідомляє Minghui.org, вирок був винесений «недавно». Відомостями про випадки, які комуністичний режим вважає чутливими, дуже важко проникнути за межі Китаю.

На першому судовому процесі було дозволено бути присутнім лише двом членам сім'ї Бянь і Чень, а їх адвокатів суворо обмежили в доводах і заявах. Другий суд проводився таємно, без інформування членів сім'ї чи адвокатів.

Батьки Чень, які є громадянами Канади, подали прохання, щоб канадський консул в Шицзячжуані, столиці провінції Хебей, був присутній на суді і представляв їх. Суд відмовив консулу в цьому.

#img_center_nostream#Адвокат Бянь, Цзян Юаньмін, сказав, що він «обов'язково подасть апеляцію» на вирок суду, повідомив нью-йоркський телеканал NTD.

«Це вже привід для скарги — те, що [її] батько був засуджений до тюремного ув'язнення за практику Фалуньгун, — сказав в інтерв'ю NTD правозахисник Чень Шичжун, що живе в США. — Сама вона не є послідовницею Фалуньгун і не брала участь ні в яких заходах Фалуньгун».

Відданість Бянь Сяохой своєму батькові облетіла китайський інтернет, і багато користувачів хвалили її як дочку, яка шанує своїх батьків, і «як сучасне втілення Ті-ін», жінки з династії Хань (206 р до н.е. — 220 р. е.), яка прославилася тим, що врятувала свого батька від тортур з боку влади. З моменту її протесту, c березня по грудень 2014 року, в соцмережах на щоденні новини про Бянь підписалися близько 20 тисяч користувачів.

#img_center_nostream#Духовна практика Фалуньгун заснована на принципах істина, доброта і терпіння, і, після того, як її в 1992 році представили громадськості, вона швидко набула в Китаї популярності — згідно з оцінками, Фалуньгун стали займатися від 70 до 100 мільйонів людей.

У 1999 році голова компартії Китаю Цзян Цземінь почав кампанію з викорінення Фалуньгун. Цзян боявся привабливості цього вчення для китайців і того, що Фалуньгун займалися багато людей.

Тітка Бянь, Чень Інхуа, під час її утримання під вартою оголосила голодування, і, за словами її адвокатів, зараз перебуває в критичному стані. 14 квітня батько Чень, Чень Чжимін, приїхав з Канади в Шицзячжуан провідати дочку. Але йому в цьому відмовили.

Лео Тімм, Велика Епоха