ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Китаї судитимуть екс-голову країни?

Велика Епоха

Послідовниця Фалуньгун у Китаї подала заяву до суду на колишнього лідера Комуністичної партії Китаю (КПК) Цзян Цземіня. Вона звинувачує його в тому, що він почав переслідування послідовників Фалуньгун.

#img_center_nostream#На відміну від деяких західних країн, де проти підсудних кримінальні справи розпочинає уряд, китайські громадяни [на підставі свого законодавства] можуть бути позивачами у кримінальних справах.

Пані Чжу Хефей використала це своє законне право, подавши 16 травня 2015 року звинувачення до Верховного народного суду і 19 травня до Верховної народної прокуратури.

Вона написала в обвинуваченні: «На Верховному народному суді та Верховній народній прокуратурі лежить відповідальність за захист китайської Конституції і відстоювання справедливості. Настав час подати до суду на Цзян Цземіня».

Пані Чжу почала практикувати Фалуньгун у 1996 році, коли очолювала структурний підрозділ Комуністичної партії Китаю (КПК) і разом із цим працювала директором з персоналу у Другому педагогічному університеті провінції Цзянсу. В 1998 році в університеті її підвищили на посаді, вона стала секретарем Комісії з перевірки дотримання дисципліни.

Незабаром після початку переслідування в липні 1999 року влада провінції Цзянсу звільнила пані Чжу і з того часу її незаконно затримували, арештовували, а також піддавали тортурам в психіатричній лікарні в Нанкіні — столиці провінції Цзянсу. Востаннє її заарештували в липні 2013 року.

Пані Чжу стверджує у своєму позові, що Цзян Цземінь нав'язав свою волю іншим членам Постійного комітету Політбюро, коли розпочав це переслідування. Його дії порушили Конституцію Китаю і призвели до більш ніж десятирічного штучного лиха в китайському суспільстві.

«На багатьох людей на провінційному, міському та сільському рівнях тиснуть зверху, щоб вони здійснювали політику переслідування. Вони знають, що послідовники Фалуньгун невинні, але змушені чинити злочини, щоб зберегти свою роботу та захистити себе. Вони теж жертви переслідувань. Мій позов проти Цзян Цземіня допомагає і їм», — пише пані Чжу в обвинуваченні.

«Якщо вони не усунуть наслідки своїх злочинів, вони теж у кінцевому рахунку будуть притягнуті до відповідальності. В якості відповідача в цьому звинуваченні вказаний тільки Цзян Цземінь, тому що він все це почав і є злочинцем, який створив ситуацію, в якій такій величезній кількості інших людей дали наказ чинити злочини».

Історія переслідування

Цзян Цземінь у 1999 році одноосібно почав придушення Фалуньгун. Незважаючи на незгоду інших членів Постійного комітету Політбюро, він скористався своїм становищем тодішнього глави Комуністичної партії Китаю і нав'язав свою волю, щоб ініціювати ці переслідування.

Протягом останніх 16 років репресії призвели до загибелі багатьох послідовників Фалуньгун. Багато послідовників цієї духовної практики були піддані тортурам і навіть убиті з метою роздобути їхні життєво важливі органи.

Під його особистим керівництвом компартія 10 червня 1999 року створила при партії орган безпеки під назвою «Комітет 610». Цзян Цземінь, порушуючи закони Китаю, дав розпорядження цьому органу розорити фінансово послідовників Фалуньгун, придушити їх морально і знищити фізично.