• Китай несвідомо перетворює Японію на світову військову державу

  • Неділя, 14 червня 2015 року

Менш ніж за два роки Японія перетворилася з нації-пацифіста на велику військову державу, яка готова і здатна захистити себе і своїх союзників, і новий законопроект підтримає цю зміну. Подякувати за це можна Китаю.

Тоді як ці зміни не означають, що Японія збирається негайно застосовувати свою армію по всьому світу, вони передбачають, що час цього може скоро наступити: вони зможуть приєднатися до миротворчих місій ООН, захищати своїх союзників, таких як США, і навіть розширити свої оборонні можливості на космічний простір.

Раніше руки Японії були зв'язані 9 статтею конституції, яка стверджувала, що війна як засіб вирішення суперечок незаконна. Але в листопаді 2013 року китайський комуністичний режим створив зону протиповітряної оборони над Східно-Китайським морем, що включала острови Сенкаку, що перебувають під контролем Японії, але на які заявляє свої права і Китай.

Пекін не вгамовується. Він погрожує військовими діями проти будь-кого, хто входить в його зону оборони без дозволу, і почав відправляти туди кораблі і літаки. Японія не поступилася.

Згідно з аналізом американо-японського оборонного союзу, проведеним безпартійною дослідницькою службою при Конгресі, японський уряд зараз закінчує законопроект про нову політику безпеки, який може змінити роль Японії в глобальних військових операціях в усьому світі.

Дебати щодо цього законопроекту, який міг би дозволити Японії брати участь навіть у миротворчих місіях ООН, як свідчить звіт, «проллють світло на готовність Японії брати участь у конфліктах заради допомоги США і на бачення Японії з приводу середовища безпеки в Східній Азії».

Громадяни Японії стають все більш обізнаними про військовий клімат. Недавнє опитування громадської думки показало, що 64% японців вважають, що Китай представляє військову загрозу, яка, як наголошується в звіті, «може змусити Японію позбутися більшої кількості своїх пацифістських обмежень».

Пропоновані в законопроекті зміни вплинуть на японські Керівні вказівки взаємної безпеки (КВВБ), які вона систематизувала з США в 1978 році і відновила в 1997 році. Звіт свідчить, що «нові КВВБ відповідають за розроблення військової техніки, поліпшення можливості взаємодії американської і японської армій і комплексний характер загроз безпеці в 21 столітті».

Якщо будуть прийняті, нові КВВБ дозволять Японії співпрацювати із США у сфері кібербезпеки, використовувати для оборони космос і протиракетну оборону. Згідно зі звітом, «під прапором колективної самооборони армія Японії зможе захищати суду і літаки США, забезпечувати небойову матеріально-технічну підтримку американських військ, а також брати участь в операціях з розмінування».

Запропоновані в законопроекті зміни утворюють фіксований «Механізм координації альянсу», в якому братимуть участь відомства з урядів США та Японії. Згідно зі звітом, «цей новий координаційний орган прибирає межу між війною і миром, яка сковувала координацію альянсу в мирний час, наприклад, під час реагування на стихійні лиха, пов'язані із землетрусом і цунамі на північному сході Японії в 2011 році».

Звіт свідчить, що «рішення санкціонувати колективну самооборону допоможе Японії брати участь у більшій кількості конфліктів за участю США і більш істотним чином» і відкриє більше можливостей для США і Японії для зміцнення альянсу.

Джошуа Філіп, Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...