ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай несвідомо перетворює Японію на світову військову державу

Велика Епоха

Менш ніж за два роки Японія перетворилася з нації-пацифіста на велику військову державу, яка готова і здатна захистити себе і своїх союзників, і новий законопроект підтримає цю зміну. Подякувати за це можна Китаю.

#img_center_nostream#Тоді як ці зміни не означають, що Японія збирається негайно застосовувати свою армію по всьому світу, вони передбачають, що час цього може скоро наступити: вони зможуть приєднатися до миротворчих місій ООН, захищати своїх союзників, таких як США, і навіть розширити свої оборонні можливості на космічний простір.

Раніше руки Японії були зв'язані 9 статтею конституції, яка стверджувала, що війна як засіб вирішення суперечок незаконна. Але в листопаді 2013 року китайський комуністичний режим створив зону протиповітряної оборони над Східно-Китайським морем, що включала острови Сенкаку, що перебувають під контролем Японії, але на які заявляє свої права і Китай.

Пекін не вгамовується. Він погрожує військовими діями проти будь-кого, хто входить в його зону оборони без дозволу, і почав відправляти туди кораблі і літаки. Японія не поступилася.

Згідно з аналізом американо-японського оборонного союзу, проведеним безпартійною дослідницькою службою при Конгресі, японський уряд зараз закінчує законопроект про нову політику безпеки, який може змінити роль Японії в глобальних військових операціях в усьому світі.

Дебати щодо цього законопроекту, який міг би дозволити Японії брати участь навіть у миротворчих місіях ООН, як свідчить звіт, «проллють світло на готовність Японії брати участь у конфліктах заради допомоги США і на бачення Японії з приводу середовища безпеки в Східній Азії».

Громадяни Японії стають все більш обізнаними про військовий клімат. Недавнє опитування громадської думки показало, що 64% японців вважають, що Китай представляє військову загрозу, яка, як наголошується в звіті, «може змусити Японію позбутися більшої кількості своїх пацифістських обмежень».

Пропоновані в законопроекті зміни вплинуть на японські Керівні вказівки взаємної безпеки (КВВБ), які вона систематизувала з США в 1978 році і відновила в 1997 році. Звіт свідчить, що «нові КВВБ відповідають за розроблення військової техніки, поліпшення можливості взаємодії американської і японської армій і комплексний характер загроз безпеці в 21 столітті».

Якщо будуть прийняті, нові КВВБ дозволять Японії співпрацювати із США у сфері кібербезпеки, використовувати для оборони космос і протиракетну оборону. Згідно зі звітом, «під прапором колективної самооборони армія Японії зможе захищати суду і літаки США, забезпечувати небойову матеріально-технічну підтримку американських військ, а також брати участь в операціях з розмінування».

Запропоновані в законопроекті зміни утворюють фіксований «Механізм координації альянсу», в якому братимуть участь відомства з урядів США та Японії. Згідно зі звітом, «цей новий координаційний орган прибирає межу між війною і миром, яка сковувала координацію альянсу в мирний час, наприклад, під час реагування на стихійні лиха, пов'язані із землетрусом і цунамі на північному сході Японії в 2011 році».

Звіт свідчить, що «рішення санкціонувати колективну самооборону допоможе Японії брати участь у більшій кількості конфліктів за участю США і більш істотним чином» і відкриє більше можливостей для США і Японії для зміцнення альянсу.

Джошуа Філіп, Велика Епоха