ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як виглядатиме електромобіль майбутнього

Велика Епоха

У NASA створили дивовижний електромобіль, в якому відсутня механічна зв'язка між кермом і колісними осями. Він може паркуватися боком, дрейфувати і обертатися навколо власної осі, а також видавати швидкість до 70 км/год.

Мініатюрний пристрій пересування поки іменують «Модульним роботизованим транспортним засобом», зі скороченням назви до короткої MRV. Технології, використані для проектування цього концептуального агрегату, запозичені з діючих космічних програм.

Транспорт астронавтів, що розробляється для подорожей по Марсу і Місяцю, передав своєму земному родичу систему управління Fly-by-wire з чотирма незалежними колесами E-corners. Завдяки цьому MRV здатний на паралельну парковку в обмежених просторах і є найкращим кандидатом для обслуговування людей в якості автономного або дистанційного апарату.

MRV має цілих чотири двигуни, що забезпечують по 258 Нм крутного моменту на кожну колісну вісь. Впроваджена батарея при повній зарядці гарантує легке подолання до 100 км міських доріг.

Контроль руху електромобіля здійснюється за допомогою педалей і рульового колеса, також є багатоосьовий джойстик для ускладнених режимів водіння. Датчики інтерпретації дій водія повністю замінюють всі механічні зв'язки управління, що застосовуються в традиційних автомобілях.

Для забезпечення реалістичних відчуттів зчеплення керма з трасою MRV має підсистему зворотного зв'язку по зусиллю. Це диво інженерної техніки посилає всі виникаючі вібрації і опір на кермо.

Випробувачі NASA стверджують, що їзда в «модульному роботизованому транспортному засобі» дає найнеймовірніші емоції. На сьогодні MRV проголошений головним прототипом автомобільного майбутнього Землі.