ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Топ-7 цинічних фраз китайських чиновників

Велика Епоха

#img_center_nostream#Захищені політично всемогутньою однопартійною комуністичною системою, партійні чиновники Китаю мають дурну славу за використання своєї влади для здійснення всіляких порушень. Наступні цитати, зібрані китайськими користувачами інтернету, відображають ставлення чиновників до людей, яким вони нібито служать.

№7 — «Коли ви погрожуєте мені, то погрожуєте партії».

Подружня пара з південно-західної провінції Китаю Сичуань вклала 700 тисяч юанів на будівництво очисної споруди, щоб переробляти уламки гірських порід. Торік, коли вони зустрілися з районним чиновником Ло Суном, щоб обговорити ускладнення у функціонуванні заводу, Ло сказав: «Коли ви погрожуєте мені, то погрожуєте партії».

Як повідомило державне агентство «Сіньхуа», його слова були записані на відео, і на наступний день він був відсторонений від роботи, а його дії були піддані розслідуванню.

№6 — «Ви знаєте, що таке злочин? Протистояти уряду — ось у чому злочин»

У 2010 році Ван Іньфен, районний секретар партії муніципалітету міста Чунцін, був незадоволений, що біля урядового офісу йшло будівництво, і зажадав, щоб воно було припинене, незважаючи на відсутність для цього законних підстав.

Посилаючись на принципи фен-шуй, стародавню китайську філософію, використовувану для сприятливого і гармонійного розташування рослин, будівель та інших об'єктів, Ван почав гучну сварку із забудовником, і про це повідомило в жовтні того року державне видання «Женьмінь жибао».

Говорячи з державним ЗМІ, Ван, схоже, продовжив у дусі виголошеної ним раніше тиради: «Ви знаєте, що таке злочин? Протистояти уряду — ось у чому злочин», — сказав він.

№5 — «Якщо поліція не б'є людей, то навіщо вона тоді ще потрібна?»

У Китаї влада часто об'єднується із забудовниками, щоб діяти проти тих, хто постраждав від [реалізації] будівельних проектів.

Два роки тому власник малого бізнесу східно-китайського міста Сучжоу прийшов у місцеве муніципальне Бюро листів і дзвінків, щоб подати скаргу на недобросовісного забудовника. У бюро йому сказали: «Якщо поліція не б'є людей, то навіщо вона тоді ще потрібна?».

№4 — «Я з суду... я заплачу 1 млн юанів, щоб тебе вбили»

Широку популярність в Китаї отримав конфлікт, пов'язаний із будівництвом, який відбувався в 2008 році між чиновником, що працював у Народному суді в Фучжоу, провінції Цзянсі, і головним вербувальником робітників. У робочий час чиновник Лу Тао пішов на будівництво і побив вербувальника Чжан Тьєнвеня. Після нападу Чжан був госпіталізований.

Чжан згадав, що, коли Лу його бив, він крикнув: «Я із суду. Я — напівбог, що представляє державу. Я заплачу 1 млн юанів, щоб тебе вбили».

№3 — «Ти смієш викривати мене на „Сіньхуа“? Я закрию „Сіньхуа“»

У червні 2009 року, коли журналіст «Сіньхуа» спробував взяти інтерв'ю у директора бюро культури в Цзінані провінції Шаньдун про те, як він загравав із учителькою, директор дорікнув йому: «Xinhua Net — це культурний підрозділ, а я завідую культурою. Ти смієш викривати мене на „Сіньхуа“? Я закрию „Сіньхуа“».

№2 — «Якщо тебе зґвалтують, ти подаси в суд на хлопця тільки після того, як народиш від нього дитину?»

З березня 2014 року садиба, побудована Веєм Бінке, власником багатої вугільної шахти, перегородила польову дорогу і входи в кілька сусідніх будинків у південно-китайській провінції Гуансі, повідомив китайський новинний інтернет-портал Sina. Місцеве міністерство земельних і природних ресурсів в окрузі Доан заявило, що Вей не звертався за дозволом на будівництво, і попросило повернути дорозі нормальний стан для доступу [людям].

Коли місцева мешканка на прізвище Хуан зустрілася з Вей Тюньчаном, директором міністерства, він звинуватив її в тому, що вона не донесла про це владі раніше, кажучи: «Якщо тебе зґвалтують, ти подаси в суд на хлопця тільки після того, як народиш від нього дитини?».

№1 — «Вимога народом рівності показує, що у них просто немає ніякого сорому»

Го Дунпо обіймав посаду директора міського екологічного бюро в північно-східній китайській провінції Цзілінь. Він був розлючений, коли отримав звістку, що деякі з його підлеглих, незадоволених величезною нерівністю в оплаті праці, подали скаргу проти нього дисциплінарному агентству комуністичної партії.

«Партійні працівники повинні мати право їздити на коні або китайському паланкіні», — сказав Го, маючи на увазі свою розкішну премію під час зустрічі Нового року в 2011 році. — Вимога народом рівності показує, що у них просто немає ніякого сорому».

Премія Го була в три рази вищою, ніж у середнього працівника бюро, повідомило «Сіньхуа».

Лео Тімм і Френк Фан, Велика Епоха