• Заворожливе відео обертання супутників Нептуна

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 25 лютого 2016 року

Заворожливе відео обертання супутників Нептуна — Тритона та Нереїди — складене з сотень фотографій з космічної обсерваторії Kepler, було представлено на сайті NASA.

Протягом 70 днів, з листопада 2014 по січень 2015 року, космічна обсерваторія Kepler вивчала Нептун і два його супутники — Нереїду та Тритон. Відео цих спостережень триває всього 34 секунди, але складається з понад 101 тисячі зображень.

На відео Нептун і один з його найбільших супутників — Тритон, який обертається з періодом в 5,8 дня навколо планети і з'являється на 15-й день спостережень, і другий супутник — Нереїда, який обертається навколо Нептуна з періодом в 360 днів і з'являється на 24-й день.

Нептун — крижаний гігант Сонячної системи: він важчий за Землю в 17,2 рази і має в 3,9 рази більший радіус. Це восьма і найвіддаленіша планета в нашій Сонячній системі: вона розташована на відстані 30 астрономічних одиниць від Сонця, а один рік на Нептуні дорівнює 165 земним.

Нептун має кам'яно-крижане ядро, яке оточує мантія з води, метанового льоду й аміаку, покрита атмосферою з водню, метану та гелію. В Нептуна більше 10 супутників, найбільший із яких — Тритон: на його частку припадає понад 99% всієї маси супутників.

Вчені сподіваються, що дані, які вони отримали в ході спостережень над Нептуном, будуть використані для визначення періодичних змін в його атмосфері і вивчення внутрішньої структури цієї далекої планети.

Підписатися:

Коментарі