• Гриби можуть включатися та виключатися?

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 вересня 2015 року

Деякі гриби, як відомо, світяться у темряві. Чому? Дослідники припускають, що вони розвинули таку унікальну здатність, щоб приваблювати вночі комах і щоб ті розносили їхні спори. Причому гриб «вмикає» та «вимикає» світло в залежності від часу доби.

Про це йдеться у нещодавньому дослідженні, опублікованому в журналі Current Biology. Деякі гриби випромінюють вночі блідо-зелене світіння. Зокрема, біолюмінесцентними є окремі опеньки, оранжево-червоні клітоцибе та багато грибів із роду міцена.

Та чи не найбільше світіння випромінює Neonothopanus gardneri, який росте під кокосовими пальмами. Його і вирішили дослідити американські та бразильські вчені. Раніше вважалося, що гриби, які випромінюють світіння, світяться і вдень. Проте виявилося, що вдень вони «вимкнені» — гриб економить свою енергію.

А вночі увімкнене світіння грибів приваблює комах, які й розносять спори — такою є унікальна особливість цих організмів.

Загалом якщо раніше вчені вважали, що гриби більш близькі до рослин, ніж до тварин, то нині все частіше схиляються до теорії про те, що гриби — свого роду тварини. Більшу частину їхнього тіла становить грибниця, система розгалужених ниточок. Розповсюджуючись, вона може покривати величезні площі — так, у США була виявлена грибниця, що покриває 9,6 квадратних кілометрів землі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...