• Зірка-гіпергігант UY Scuti — одна з найбільших у Всесвіті

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 30 червня 2015 року

Всесвіт такий незбагнений для сучасної науки, а розміри настільки грандіозні, що людям залишається лише дивуватись, дізнаючись про деякі незвичайні космічні об’єкти і явища. Один із таких унікальних об’єктів — чи не найбільша виявлена науковцями зірка UY Scuti, що, якби її помістили на місці Сонця, зайняла б половину Сонячної системи, простягаючись далі Юпітера.

Зірка UY Scuti класифікується як гіпергігант, тобто більша за зірки-супергіганти та зорі-гіганти. За діаметром вона є однією з найбільших, але аж ніяк не наймасивнішою — масу Сонця вона перевищує лише в 30 разів, а от об’єм — у 1700 разів.

Радіус унікальної UY Scuti не є постійним, а змінюється в межах величини, рівної 192 радіусам сонця. У її «стисненому» вигляді за об’ємом вона все ж поступається кільком аналогічним гігантам.

Загалом же розмір зірки — 750 мільйонів миль, або близько 8 астрономічних одиниць (8 відстаней від Сонця до Землі). Складно сказати напевне про її величину через те, що більшість зірок мають розмиті краї.

Якби вона розмішувалась у Сонячній системі замість Сонця, то простягалась би далі за орбіту Юпітера. Туманність зірки же простягається ще на 400 астрономічних одиниць, або в 10 разів далі, ніж Плутон.
 


Читайте також:
Виверження на Сонці: унікальне видовище
Найбільш неймовірні факти про космос: ТОП-3
Яке місце найхолодніше у Всесвіті?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...