• Як можна прискорити роботу комп'ютера і почистити його?

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 11 травня 2015 року

Минає кілька місяців або років із часу встановлення операційної системи, аж раптом ви помічаєте, що ваш комп’ютер почав працювати і завантажуватись значно повільніше, ніж раніше. Причин цьому може бути кілька, але зазвичай усунути їх можна відносно просто, до того ж безкоштовно.

Що ж потрібно для того, щоб почистити комп’ютер?

У мережі розповсюджуються платні програми, які допоможуть вам зробити таке «генеральне прибирання». Однак спішити замовляти їх не варто — того самого ефекту можна досягти і за допомогою безкоштовних додатків, деякі з яких вбудовані у Windows (якщо ви користуєтесь цією операційною системою).

Що цікаво, тимчасові файли та куки не гальмують роботу комп’ютера, як вважають деякі. Історія переглядів та записи у реєстрі ОС — так само, проте, звичайно, краще їх час від часу видаляти.

• Якщо на диску зібралося багато фрагментованих файлів, то це дійсно може загальмувати роботу системи. Для того, щоб провести дефрагментацію, слід зайти в розділ «Мій комп’ютер», вибрати один з дисків, натиснувши праву кнопку миші на ньому, вибрати «Властивості», і в розділі «Сервіс» натиснути на команду «Виконати дефрагментацію диска». Проте в останніх версіях Windows це виконується автоматично.

• Запустити очищення диска. Для цього слід відкрити меню «Пуск», в строчці пошуку набрати «Очищення диска» (Disk Cleanup/Очищення диска) і запустити його.

Можна також зробити таке очищення автоматичним. Для цього в тому самому рядку пошуку потрібно набрати «Планування завдань», зайти в нього, і потім в меню «Дія» натиснути «Створити задачу». У вікні, що відкрилося, називаємо таку задачу «Очищення диска», а у вкладці «Дії» натискаємо «Створити» — «Запуск програми» — вибираємо зі списку «Очищення диска». У вкладці «Тріггери» вибираємо, як часто чи коли ми хочемо, щоб проводилось очищення диска.

• Очистити історію браузера. В Google Chrome це можна зробити у «Налаштуваннях» — вкладка «Історія» — «Почистити історію». У Firefox — у «Налаштуваннях» — «Приватність» — почистити історію або куки. В Opera — «Налаштування» — «Конфіденційність і безпека» — очистити історію переглядів.

• Скористатись програмою для чищення CCleaner — вона безкоштовна і, як показує практика, ефективна.

• Слід також видалити програми, якими ви більше не користуєтесь, — серед них можуть бути неактуальні плагіни для браузера та деякі непотрібні програми, які запускаються автоматично із запуском ОС. Але потрібно розбиратись в них — якщо видаляти навмання, то можна усунути важливі програми, що забезпечують стабільну роботу системи.

• Перевірити комп’ютер за допомогою антивірусної програми.

• І, наостанок, якщо Windows постійно повідомляє про якусь системну проблему, потрібно знайти інформацію про неї і про те, як її виправити, в інтернеті.

Сподіваємось, ці нескладні поради стануть вам у пригоді.


Читайте також:
Що потрібно знати при користуванні пошуком Гугл: корисні поради

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...