• У ході обстеження океанічного дна знайшли асфальт

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 22 липня 2015 року

В ході обстеження океанічного дна біля узбережжя Анголи виявили велику кількість асфальту — такого самого, яким викладають сучасні дороги.

Асфальтові утворення були виявлені випадково дослідниками з нафтової компанії BP, які робили розвідку нафтових запасів у тих місцях. Окрім великої кількості нафти вони помітили незвичайні особливості океанічного дна і поділилися спостереженнями із науковцями.

Дослідження поверхні за допомогою підводних роботів показало, що на глибині близько 2 кілометрів є асфальтові утворення великої площі. Вчені вважають, що вони є природними.

Загалом було знайдено 2254 асфальтові пагорби, які займають таку ж площу, як, до прикладу, маленьке селище — 3,7 квадратних кілометри. Розмір таких пагорбів дуже різниться: є асфальтові утворення не більші за м’яч, а є такі, що мають кілька сотень метрів у діаметрі. Вважається, що вони утворились із вуглеводнів, які входили в контакт із підводними соляними утвореннями.

Дослідники виявили, що асфальтові пагорби, як не дивно, є густозаселеними: на них мешкає принаймні 21 вид глибоководних істот, таких як крупні губки, м’які корали, восьминоги та риби. Риби-краплі та морські огірки селяться біля пагорбів. Велика різноманітність видів здивувала вчених, адже раніше вважалося, що такі глибини населяє не так багато видів.

«Це захопливе відкриття — чудовий приклад співпраці між нафтовими компаніями та океанологами», — сказав головний автор дослідження Деніел Джонс з Британського центру океанографії. Матеріали дослідження були опубліковані у журналі Deep-Sea Research.

Раніше підводні асфальтові утворення знаходили біля узбережжя Каліфорнії та в Мексиканській затоці. В цій частині Атлантичного океану їх виявили вперше.


Читайте також:
Як зробити планету кращою: 20 порад
Загадки Тихого океану: звук, що лунає із глибини
В Америці зруйнувалась унікальна кам'яна пам'ятка

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...