• Давні люди жили поруч із небезпечними шаблезубими кішками

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 15 травня 2015 року

Розкопки німецьких археологів у північно-центральній частині Германії призвели до несподіваного відкриття: виявляється, 300 тисяч років тому прадавня людина мешкала поруч із надзвичайно небезпечним хижаком — шаблезубою кішкою.

У шарі землі, який належить до періоду 300 тисяч років тому, дослідники знайшли як дерев’яні списи, що належали людям, так і залишки шаблезубих кішок. Таким чином списи завдовжки до 2,3 метрів, які виготовляли у ті часи люди, були не просто інструментом полювання та захисту. Вони відігравали ключову роль для виживання людей, свідчать результати розкопок.

Зустрічалися небезпечні хижаки на березі Шьонінгенського озера. Шаблезубі кішки являли собою тварин заввишки близько метра в холці, які важили до 200 кілограмів. Вони мали гострі могутні кігті та ікла на верхній щелепі, які сягали завдовжки 10 см.

Майже у тому ж місці на березі озера, де були знайдені залишки шаблезубої кішки, існувало поселення давніх людей, що розтягнулося на 100 метрів. Люди забезпечували себе їжею, полюючи на коней та інших тварин.

Розкопки проводилися археологами з Управління з охорони історичної спадщини Нижньої Саксонії та Тюбінгенського університету.


Читайте також:
Говорити могли ще неандертальці

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...