• Цікаві істоти, що населяли прадавню Америку: ТОП-10

  • Неділя, 17 серпня 2014 року

Гігантські лінивці, броненосці розміром із машину та антилопи не більші за собак — такі могутні істоти десятки тисяч років тому населяли територію Америки. Оглядаючи залишки цих створінь, залишається тільки дивуватись, як вони всі разом уживались.

Гліптодон

Гліптодон — вимерлі тварини ряду неповнозубих. Скелет прадавньої істоти.

Фото: LadyofHats/uk.wikipedia.org

Гліптодон — це броненосець, який був розміром із автомобіль Volkswagen «Жук». Така істота мешкала поруч із водою та харчувалась рослинами. Її спосіб життя та раціон подібний до того, що ведуть черепахи. Жили гліптодони за епохи плейстоцену, який, згідно з даними Університету Берклі, почався 2,6 мільйони років тому і закінчився 11,7 тисяч років тому.

Лісовий вівцебик

Лісовий вівцебик.

Фото: dinotoyblog.com

Лісовий вівцебик, або Bootherium bombifrons, був набагато вищим та більш струнким за сучасного вівцебика. Він важив близько 450 кілограмів і був одним з трьох видів биків, які населяли територію Америки в період плейстоцену, епохи, яка передувала нинішньому періоду голоцену.

Вилорога антилопа

Скелет Capromeryx minor.

Фото: David Monniaux/en.wikipedia.org

Вилорога антилопа, або Capromeryx minor — невелика парнокопитна тварина з короткими та гострими рогами, яка важила всього 10 кілограмів. Висота Capromeryx minor в холці становила 60 сантиметрів. Завдяки своїм невеликим розмірам такі антилопи, скоріше за все, ховались від небезпеки в лісах та підліску. Відповідно до інформації зоопарку в Сан-Дієго, Capromeryx ставала здобиччю всіх хижаків того часу.

Гігантські лінивці

Художнє зображення мегалонікса, або гігантського лінивця.

Фото: mun.ca

Гігантські лінивці, або Megalonyx jeffersonii, колись мешкали на території Північної Америки. Важили такі лінивці до тонни, при цьому харчувалися листям, притягуючи гілки за допомогою могутніх пазурів на зап’ясті.

Скелет однієї з таких вимерлих істот був знайдений на території маєтку Томаса Джефферсона, третього президента США, тому латинська назва лінивця включає в себе прізвище цього політичного діяча. Коли залишки створіння були розкопані, Томас Джефферсон вважав, що виявлена істота була прадавнім левом, повідомляється на сайті Lewis-Clark.org.

Американський лев

Американський лев.

Фото: commons.wikimedia.org

Американський лев, або Panthero Leo Atrox, був одним із найбільших представників родини котячих, які коли-небудь існували. Чимало останків цієї прадавньої істоти знайшли в смоляних ямах Ла-Бреа Тар-Пітс — своєрідних болотистих пастках для тварин, з яких вони не могли вибратись. Американські леви були більшими за сучасних африканських. Латинське слово Atrox в його назві перекладається як жахливий, кривавий. Жили такі леви в епоху голоцену, яка триває до сьогодні.

Північноамериканський верблюд

Вимерлий північноамериканський верблюд.

Фото: Sergiodlarosa/commons.wikimedia.org

Верблюд північноамериканський або Camelops з’явився близько 50 мільйонів років тому. Такий верблюд — родич сучасних лам. Ареалом його існування були луки з великою кількістю води.

Cervalces scotti

Cervalces scotti.

Фото: en.academic.ru

Cervalces scotti — дещо середнє між оленем та лосем, що жив на Середньому Заході Америки. Такий ссавець із головою, як у вапіті, та лопатовидними рогами був більшим за сучасних лосів, але вів схожий до них спосіб життя.

Короткомордий ведмідь

Короткомордий ведмідь.

Фото: Dantheman9758/en.wikipedia.org

Arctodus, або короткомордий ведмідь, був спритнішим та більшим за всіх ведмедів, що колись існували. Він був жорстоким хижаком. Залишки такого прадавнього створіння були знайдені в Каліфорнії, і вказують на те, що цей вид вимер близько 11 тисяч років тому.

Гігантський гепард

Гігантський гепард.

Фото: Philip72/en.wikipedia.org

Американський гепард, або Мірацинонікс. Були виявлені тільки фрагменти цього ссавця, які вказали на разючу схожість цієї прадавньої істоти з сучасними гепардами. Американський гепард був значно більшим за розмірами від теперішніх, проте, як нинішні види, міг розвивати дуже великі швидкості.

Жахливий вовк

Істота із застрашливою назвою «жахливий вовк».

Фото: Sergiodlarosa/en.wikipedia.org

Чимало залишків жахливого вовка, або Canis dirus, що буквально означає «грізна собака», було знайдено в Північній та Південній Америці. Жахливі вовки були більшими, ніж сьогоднішні сірі вовки, і, ймовірно, були не такими спритними бігунами. За інформацією музею штату Іллінойсу, існує припущення про те, що жахливий вовк харчувався падлиною, а не був мисливцем.


Читайте також: 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...